/ Ana Statü / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Yasemin Adar Fransa’da Tarih Yazdı

Yasemin Adar Fransa’da Tarih Yazdı

Dünya Güreş Şampiyonası’nda Kadınlar 75 kiloda mücadele eden milli sporcu Yasemin Adar, finalde Belaruslu Vasilisa Marzaliuk’u 5-4 yenerek, tarihi bir başarıya imza attı.
IMG_6318
Dünya Güreş Şampiyonası Fransa’nın başkenti Paris’te Kadınlar branşında 55, 58, 63 ve 75 kilolarında yapılan müsabakalarla başladı. 52 ülkenin katıldığı şampiyonada milli sporcumuz adeta tarih yazdı.

İLK DÜNYA ŞAMPİYONU KADIN GÜREŞÇİ YASEMİN ADAR OLDU
Şampiyonanın üçüncü günü müsabakaları Kadınlar branşında devam ediyor. 75 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Yasemin Adar, 1/8 turunda Alman rakibi Maria Selmaier’i tuşla, çeyrek finalde 2017 Asya Şampiyonu Japon rakibi Hiroe Suzuki’i 6-1 skorla ve yarı finalde Avrupa ve Dünya üçüncüsü Estonyalı rakibi Epp Mae’yi 8-5 yenerek finale uzandı. Yasemin finalde karşılaştığı Belaruslu rakibi Vasilisa Marzaliuk’5-4 skorla devirdi ve Dünya Şampiyonu oldu.

TARİHE GEÇTİ
Altın madalyayı kazanan Yasemin Adar, Türkiye’nin kadınlarda dünya şampiyonluğu sevinci yaşayan ilk güreşçisi oldu.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Karşılaşma sonrasında düzenlenen törende Yasemin Adar’a altın madalyasını, Dünya Güreş Birliğinin (UWW) Türk Yönetim Kurulu Üyesi Rodika Maria Yakşi verdi.
IMG_6216
İstiklal Marşı’nın okunduğu sırada Yasemin Adar ile Yakşi’nin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

ÖNCE ALTIN MADALYA SONRA EVLİLİK TEKLİFİ
Yasemin Adar, final müsabakasını kazanmasının ardından minderde evlilik teklifi aldı. Karşılaşmanın bitiminden sonra Türk bayrağı ile salonda tur atan milli güreşçi, daha sonra büyük bir sürpriz yaşadı.

Mindere çiçek ve yüzükle çıkan Erdem Yiğit, diz çökerek Yasemin Adar’a evlilik teklifinde bulundu. Teklifi kabul ettiği görülen milli güreşçi, yüzüğü parmağına takarak Erdem Yiğit’e sarıldı.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo