/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / YAŞAR DOĞU TURNUVASINDA İKİNCİ GÜN PROGRAMI BELLİ OLDU

YAŞAR DOĞU TURNUVASINDA İKİNCİ GÜN PROGRAMI BELLİ OLDU

YAŞAR DOĞU TURNUVASINDA
İKİNCİ GÜN PROGRAMI BELLİ OLDU

UWW Ranking Series Grand Prix niteliğindeki Uluslararası Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasında ikinci gün programı belli oldu.
İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonunda bugün başlayan 47. Uluslararası Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasında ikinci günde Serbest Stilde mindere çıkacak olan güreşçilerimiz ve rakipleri şunlar:
65 Kg: Cengizhan Erdoğan – Tilek Sharsheev (Kırgızistan)

79 Kg: Muhammet Nuri Kotanoğlu – Fateh Benferdjallah (Cezayir)

79 Kg: Ender Coşkun- Bahman Mohammed Teymouri (İran)

79 Kg: Abdülkadir Özmen – Akhasarbek Gulaev (Slovak)

125 Kg: Taha Akgül – Daniel Ligeti (Macar)

125 Kg: Fatih Çakıroğlu – Nicholas Edward Gwiazdowski (ABD)

125 Kg: Abdullah Omaç – Yadollah Mohammed Kazem Mohebi (İran)

Ayrıca bugünkü maçların ardından 57 Kiloda Barış Kaya- İtalyan Givi Davidovi ile, 61 Kiloda Münir Recep Aktaş ise Hintli Rahul AWARE ile Altın madalya mücadelesi verecek. 61 kiloda Cabbar Duyum, Emrah Ormanoğlu, Hintli Abhimanyu Yadav Repesaj maçının galibiyle, 70 Kiloda Haydar Yavuz, Daniel Antal (Macaristan) – Fares Lakel (Cezayir) Repesaj maçının galibiyle Bronz madalya mücadelesi verecekler.57 kiloda Şaban Kızıltaş ise Azeri Giorgi Edisherashvili ile Repesaj maçına çıkacak. Şaban bu mücadeleyi kazanırsa Bulgar Mikyay Salim Naim’le bronz madalya kazanmak için mindere çıkacak. Kadınlarda yarın 4 siklette eleme, çeyrek ve yarı final müsabakaları yapılacak. Mindere çıkacak olan güreşçilerimiz ve rakipleri şöyle:

53 kilo: Emine Çataloğlu – Emilia Alina Vul (Romanya)

53 Kg: Funda Tükenmez – Natalia Malysheva (Rusya)

57 Kg: Mehlika Öztürk – Elena Heike Brugger (Almanya)

57 Kg: Özge Fındıkçı – Tetyana Kit (Ukrayna)

57 Kg: Eda Tekin – Pooja Dhanda (Hindistan)

62 Kg: Aslı Tuğcu- Anzhela Fomenko (Rusya)

62 Kg: Cansu Aksoy- Ayaulym Kassymova (Kazakistan)

68Kg: Kadriye Aksoy – İrina Kazyulina (Kazakistan )

68 Kg: Cemile Unudan- Rihem Ayari (Tunus)

68 Kg: Kezban AKÇIN – (Anna Carmen- Maria Selmaier) maçının galibi ile ikinci turda karşılaşacak. Ayrıca bugün yapılan maçlar sonunda yarın kadınlarda 1 altın, 3 bronz 1 Repesaj maçımız var. Ülkemizi 55 kiloda temsil eden Bediha Gün Kazak, Zulfiya Yakhyarova ile altın madalya maçına çıkacak. 55 kiloda Sinem Köroğlu, Kazak Maria Sendneva ile, 59 Kiloda Elif Yanık, İsveç’li Sara Johanna Lindborg ile, 50 Kiloda Evin Demirhan’da Brezilya’lı Kamila Vito Da Silva- Rus Veronika Gurskaya (Repesaj) maçının galibi ile bronz madalya mücadelesi verecekler. Ülkemizi 65 kg’de temsil eden Şule Kabak ise Yağmur Çakmak ile Repesaj maçına çıkacak. Bu karşılaşmayı kazanan sporcumuz bronz madalya maçında Rus Anna Shcerbakova ile karşılaşacak.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo