/ Ana Statü / Genel / Haberler / YAĞLI GÜREŞ / Yağlı Güreşte Bir İlk Gerçekleşiyor

Yağlı Güreşte Bir İlk Gerçekleşiyor

6-7-8 Ocak tarihlerinde Kurtdereli Spor Salonu’nda düzenlenecek olan “Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreş Kurultayı ve Kırkpınar Başpehlivanları Balıkesir Karşılaşması” bugün başlıyor.
sehitlere-saygi-gures-yatay-ilan
İLK DEFA KIŞ AYINDA VE KAPALI SPOR SALONUNDA YAPILACAK
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın yeni dönem projelerinden biri olan yağlı güreşin 12 aya yayılması projesinin ilk adımı Balıkesir’de atılıyor. 6-8 Ocak 2017 tarihleri arasında Türkiye Güreş Federasyonu, Balıkesir Belediyesi ile Karesi Belediyesi tarafından ortak düzenlenecek olan “Kurtdereli Mehmet Pehlivan Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı ve Kırkpınar Başpehlivanları Balıkesir Karşılaşması” programı kapsamında Türkiye’de ilk defa yağlı güreş kapalı spor salonu içinde ve kış ayında yapılacak. Böylece yağlı güreşin 12 aya yayılması projesinin başlangıcı yapılmış olacak.

BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLAYACAK
7 Ocak 2017 tarihinde Balıkesir kentinde Kurtdereli Mehmet Pehlivan Spor Salonunda yapılacak olan müsabakalarda 655. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanları Recep Kara, Ali Gürbüz, Mehmet Yeşil Yeşil, Salih Erinç, Şaban Yılmaz, Orhan Okulu, İsmail Koç ve Serhat Balcı ile Minik 1, Minik 2 ve Teşvik boylarında güreşler yapılacak. “Başpehlivanlar Şehitler İçin Kol Bağlayacak” sloganı çerçevesinde güreşecekler.

Normal şartlarda açık alanlarda çim üzerinde yapılan yağlı güreş müsabakaları ilk defa kapalı spor salonunda ve keçe zeminde yapılacak.

YAĞLI GÜREŞİN GELECEĞİ ELE ALINACAK
Şehitler için kol bağlayacak olan Başpehlivanlar bugün saat 13.00 ile 17.00 arasında Kırkpınar Başpehlivanlar şehitlerimiz için er meydanına çıkacak. Yarın ise yağlı güreş temsilcileri ile güreş kurultayı düzenlenecek. Kurultayda yağlı güreşin geleceği ele alınacak.

TRT SPOR VE TEK RUMELİ KANALLARINDAN CANLI YAYINLANACAK
7 Ocak Cumartesi günü (bugün) yapılacak olan Yağlı Güreş müsabakaları TRT Spor ve Tek Rumeli kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo