/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / YAĞLI GÜREŞİN TÜM PAYDAŞLARI BURSA’DA BULUŞTU

YAĞLI GÜREŞİN TÜM PAYDAŞLARI BURSA’DA BULUŞTU

YAĞLI GÜREŞİN TÜM PAYDAŞLARI BURSA’DA BULUŞTU

Ata sporumuz yağlı güreşin seçkin isimleri Bursa’da bir araya geldi. Toplantıda geride kalan 2018 yılı değerlendirilirken 2019 yılında yapılacak olan organizasyonlar tüm ayrıntılarıyla masaya yatırıldı. Toplantıya Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın, Güreş Federasyonu genel sekreteri Tahir Yılmaz, yağlı güreş genel koordinatörü Orhan Yavaş, yağlı güreşten sorumlu as başkan Mehmet Ayhan, yağlı güreş MHK, yürütme kurulu üyeleri, Kırkpınar baş cazgırları Pele Mehmet Tura ile Şükrü Kayabaş, yağlı güreş hakem ve gözlemciler kurulu başkanı Hüseyin Çokal katıldı. Ayrıca Mudanya kaymakamı Faik Oktay’da toplantıda yer alan isimler arasındaydı.
Toplantıda ilk olarak başta Kırkpınar olmak üzere 2018 yılında yapılan yağlı güreş organizasyonları değerlendirildi. Bu organizasyonlarda ki eksiklikler tespit edildi ve bu eksikliklerin giderilmesi konusunda yağlı güreşin tüm paydaşlarıyla görüş alışverişinde bulunuldu. Daha sonra ise 2019 yılı yağlı güreş faaliyet programı değerlendirildi.

MUSA AYDIN “YAĞLI GÜREŞİN ÜNÜ TÜRKİYE SINIRLARINI AŞTI”

Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın yağlı güreşin Ata Sporumuz olduğunun altını çizerek “Artık yağlı güreş sadece ülkemizde değil tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Kırkpınar yağlı güreşlerine dünyanın dört bir yanından gazeteciler gelip takip ediyor. Ayrıca Avrupa’nın birçok ülkesinde yağlı güreşler düzenleniyor. Bizlere düşen Ata sporumuz olan yağlı güreşleri en iyi şekilde organize ederek, bu sporun popileritesini artırmak. O yüzdende bu akşam yağlı güreşin tüm paydaşlarıyla bir araya geldik. 2018 yılını başta Kırkpınar olmak üzere masaya yatırdık.” dedi.

“KIRKPINAR’A SIFIR TOLERANS GÖZÜYLE BAKIYORUZ”

Kırkpınar yağlı güreşlerine büyük önem verdiklerini belirten Aydın “Biliyorsunuz son Kırkpınar’da bazı sıkıntılar yaşandı. Biz özellikle Kırkpınar yağlı güreşlerine sıfır tolerans gözüyle bakıyoruz. En ufak bir hataya tahammülümüz yok. 2019 yılında başta Kırkpınar olmak üzere düzenleyeceğimiz tüm yağlı güreşleri aynı titizlikle ve geçen yıldan çok daha başarılı bir şekilde yapmak en büyük hedefimiz. İşte bu akşamki toplantının amacıda buydu. Çok güzel ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Ben 2019 yılında yapılacak tüm organizasyonlarda görev alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2019-01-03 at 23.22.26

WhatsApp Image 2019-01-03 at 23.22.25 (1)

WhatsApp Image 2019-01-03 at 23.22.25 (2)

WhatsApp Image 2019-01-03 at 23.22.25

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo