/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / YAĞLI GÜREŞ KURULTAYI SONA ERDİ

YAĞLI GÜREŞ KURULTAYI SONA ERDİ

YAĞLI GÜREŞ KURULTAYI SONA ERDİ

Türkiye güreş federasyonunun gerçekleştirdiği ve Yağlı güreş düzenleyen kentler Birliği’nin ev sahipliği yaptığı Balıkesir’de düzenlenen yağlı güreş kurultayı sona erdi. Kurultayda yapılan açılış konuşmalarının ardından birlik meclisince kurulan komisyonların eş zamanlı olarak toplantıları başladı. Öğle arasından sonra komisyonların kendi çalışmalarını değerlendirmesi, diğer komisyonlarla istişareleri ve komisyon raporlarının hazırlanmasına geçildi. Saat 17:00’da başlayan bölge hakemlerinin sınavlarının ardından saat 20:00 gala yemeği ile sona erdi.
Kurultayın açılışında açıklamalarda bulunan Yağlı Güreşi Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Ata Sporumuz ve kültürel mirasımız yağlı güreş için gönülleri atan ve gerçekten her türlü imkanını bu iş için seferber eden cefakar vefakar belediye başkanlarımız bir araya gelerek ata sporumuzu bu kültürel ve tarihi mirasımızı ulusal ve uluslararası alanlarda daha iyi temsil etmek, daha iyi organizasyonlar yapmak seyir zevki yüksek güzel organizasyonlar yapmak için bir araya gelindi ve bu birlik kuruldu. Ben bu birliğin kurulmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. 2 gün boyunca yağlı güreşin paydaşlarıyla çok güzel çalışmalar yaptık. Bu birliğin büyüyerek devam etmesini istiyoruz. Bu kurultaya katılan fikirlerini bizlerle paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Yağlı Güreşi Düzenleyen Kentler Birliği ve Güreş Federasyonu Başkanlığı işbirliği ile yapmış olduğumuz kurultayda çok verimli bir çalışma gerçekleştirdik. Yağlı güreş bizim medeniyetimizin bizim kültürümüzün, bizim inancımızın bir parçasıdır. Bizler hep birlikte bu inançla bu bilinçle bu ata sporumuza sahip çıktık bundan sonrada sahip çıkacağız. 2 gün boyunca yağlı güreşin bütün paydaşlarıyla bir arada bulunduk. Atasporumuz olan yağlı güreşi hem ülkemizde hemde uluslararası alanda çok daha iyi tanıtmanın yollarını araştırdık. Ben bu kurultayın son derece faydalı geçtiğini düşünüyorum. Burada konuşulan konular Ata sporumuz olan Yağlı Güreşimize hiç kuşkusuz çok daha iyi bir yol haritası çizecektir. Ben ülkemizin dört bir yanından buraya kadar gelen tüm Yağlı güreşe hizmet eden paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yağlı Güreş ilerleyen zamanlarda bulunduğu yerden daha iyi yerlere gelecektir” dedi.
9

10

11

3

1

4

2

6

5

8

7

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo