/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / ULUSLARARASI YAŞAR DOĞU GÜREŞ TURNUVASINDA 3 FİNAL

ULUSLARARASI YAŞAR DOĞU GÜREŞ TURNUVASINDA 3 FİNAL

ULUSLARARASI YAŞAR DOĞU GÜREŞ TURNUVASINDA 3 FİNAL

UWW Ranking Series Grand Prix niteliğindeki Uluslararası Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasında Serbest Stilde 2 Kadınlarda 1 Güreşçimiz finale yükseldiler..
İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonunda bugün başlayan 47. Uluslararası Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasının ilk günde Serbest Stil 57 kg’de ülkemizi temsil eden Barış Kaya yarı finalde Cezayir’li Abdulhak KHERBACHE’yi mükemmel oyun sonunda 13-0 sayı tuşu ile yenerek finale yükseldi. Güreşçimiz finalde İtalyan Givi Dadıdovi ile karşılaşacak. 61 kiloda iki Türk güreşçisini karşı karşıya getiren yarı final müsabakasında Münir Recep Aktaş Cabbar Duyum’u 2-1 yenerek finale yükselen diğer güreşçimiz oldu. Güreşçimiz finalde Hindistan’dan Rahul Balasaheb AWARE ile mücadele edecek. Cabbar Duyum ise Hintli Utkarsh KALE ile Bronz madalya mücadelesi verecek . Ülkemizi 70 kiloda temsil eden Haydar Yavuz yarı finalde Bulgar Mihail Iliev GEORGİEV’e 2-2 sona eren maçta son saniyede verdiği puanla yenildi ve bronz madalya maçı yapma hakkını elde etti. Haydar Yavuz Hindistan’dan Rajnesh RAJNESH ile bronz madalya kazanmak için mindere çıkacak.
Kadınlarda ise ülkemizi 55 kiloda temsil eden Bediha GÜN Kanadalı rakibi Samantha Leigh STEWART’ı 1 dakika 12 saniyede 10-0 sayı tuşu ile yenerek finale yükseldi. Bediha Gün finalde Kazak Marina Sedneva ile karşılaşacak. Kadınlarda ülkemizi 50 kiloda temsil eden Evin Demirhan ise yarı final maçında Hintli Seema SEEMA’ya mağlup olarak bronz madalya mücadelesi yapma hakkını elde etti. Evin Demirhan yarın Rus Nazedha SOKOLOVA ile bronz madalya kazanmak için karşılaşacak.

7

8

9

10

11

12

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo