/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / U23 MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI İÇİN MACARİSTAN’A GİDİYOR

U23 MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI İÇİN MACARİSTAN’A GİDİYOR

U23 MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI İÇİN MACARİSTAN’A GİDİYOR

U23 Dünya Güreş Şampiyonası 28 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de düzenlenecek. Zorlu şampiyonada mindere ilk olarak Serbest stildeki güreşçilerimiz çıkacak. Yarın (26 Ekim Cumartesi günü ) Macaristan’a hareket edecek olan Serbest Güreş Milli takımımızda şu isimler bulunuyor:

57 Kg: Ahmet DUMAN

61 Kg: Selahattin SERT

65 Kg: Selim KOZAN

70 Kg. Enes USLU

74 Kg: Fazlı ERYILMAZ

79 Kg: Ramazan SARI

86 Kg: Osman GÖÇEN

92 Kg: Erhan YAYLACI

97 Kg: İbrahim ÇİFTÇİ

125 Kg. Salim ERCAN

Teknik direktör İshak İrbaykhanov yönetiminde hazırlıklarını tamamlayan U23 Serbest Güreş Milli Takımımız yarın sabah Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’ye hareket edecek. Milliler 31 Ekim tarihinde yurda dönecek.

U23 KADIN GÜREŞ TAKIMIMIZ 28 EKİM TARİHİNDE MACARİSTAN’A GİDECEK

U23 Dünya Güreş şampiyonasında mücadele edecek olan Kadın Güreş Takımımız 28 Ekim tarihinde Macaristan’a gidecek. Milli takımımızda şu isimler yer alıyor.

50 Kg:Zehra DEMİRHAN

53 Kg: Zeynep YETGİL

55 Kg: Mehlika ÖZTÜRK

57 Kg: Eda TEKİN

59 Kg: Elif YANIK

62 Kg: Cansu AKSOY

65 Kg: Yağmur ÇAKMAK

68 Kg: Kadriye AKSOY

72 Kg: Beste ALTUĞ

76 Kg: Ayşegül Özbeğe

28 Ekim tarihinde Macaristan’a hareket edecek olan U23 Kadın güreş milli takımımız 2 Kasım tarihinde yurda dönecek.

U23 DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA MİNDERE SON OLARAK GREKOROMEN MİLLİ TAKIMIMIZ ÇIKACAK

Serbest ve Kadın milli takımlarımızın ardından U23 Dünya Güreş Şampiyonasında mindere son olarak Grekoromen stildeki sporcularımız çıkacak. Ülkemizi Grekoromen stilde temsil edecek olan sporcularımız ise şunlar:

55 Kg: Ekrem ÖZTÜRK

60 Kg: Ahmet DUYAR

63 Kg: Mehmet ÇEKER

67 Kg: Hacı KARAKUŞ

72 Kg: Cengiz ARSLAN

77 Kg: Serkan AKKOYUN

82 Kg: Salih AYDIN

87 Kg: Ali CENGİZ

97 Kg: İbrahim TIĞCI

130 Kg: Osman YILDIRIM

30 Ekim tarihinde Macaristan’a hareket edecek olan Grekoromen güreş milli takımımız 4 Kasım tarihinde yurda dönecek.

MUSA AYDIN: U23 DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın gelecek vaadeden bir kadro ile Macaristan’da mücadele edeceklerini belirterek “ Büyüklerde Avrupa Şampiyonasında büyük başarılar elde ettik. 70 yıl aradan sonra 6 şampiyonluk aldık. Ayrıca Cumhuriyet tarihinde ilk kez 16 madalya kazandık. Bu büyük başarı bizleri rehavete götürdü. Dolayısıyla dünya şampiyonasında aynı başarıyı gösteremedik. Ama Olimpiyatlar öncesinde bu durum hatalarımızı görmemizi sağlayacak. Bizler, teknik ekip,antrenörler ve sporcu arkadaşlar kendimizi çek ederek eksik yönlerimizi tespit edeceğiz. Şampiyona biter bitmez bu konu üzerinde gerekli çalışmalara başladık. İnşallah Olimpiyatlarda başarılı olacağız” dedi. Önlerinde U23 dünya güreş şampiyonası olduğunu belirten Musa Aydın “U23 dünya şampiyonası milli takımın oluşturulması açısından çok önemli. Burada mücadele edecek olan sporcular bizleri olimpiyatlarda temsil etmeye aday olan isimler. Macaristan’dan döndüğümüzde tek tek değerlendirme toplantıları yapacağız. ” dedi. Olimpiyat kotası hedeflerini de açıklayan başkan Musa Aydın “En az 8 en fazla 12 kota bekliyoruz. Biliyorsunuz her sıklette 2016 yılında 23 kota vardı, şimdi 16 kotaya düştü. Bazı branşlarda kota almak önemli olabilir ama, güreşte kota almak yetmiyor. Türk spor tarihine baktığınızda 92 madalyanın 63’ünü Güreş branşında kazandık. 39 altın madalyanın 29’unu Güreş olarak bizler aldık. Beklenti ve sorumluluğumuz yüksek. Bunun bilincinde çalışıyoruz. İnşallah bundan önceki Olimpiyatlarda olduğu gibi 2020 Tokyo Olimpiyatlarında da ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz” dedi.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo