/ Ana Statü / Genel / Haberler / U23 KADIN MİLLİ TAKIMI DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIR

U23 KADIN MİLLİ TAKIMI DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIR

U23 KADIN MİLLİ TAKIMI DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIR

12-18 Kasım tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenecek olan Dünya güreş şampiyonasında mücadele edecek olan Kadın milli güreş takımımız hazırlıklarını tamamladı. Milliler Pazartesi günü Romanya’ya hareket edecek. Salı günü kura çekimi yapılacak. Çarşamba günü ise kadınlarımız mindere çıkmaya başlayacak. Türkiye’yi U23 dünya şampiyonasında temsil edecek olan güreşçilerimiz şunlar:
50kg.Aynur Erge
53kg Zeynep Yetgil
55kg.Mehlika Öztürk
57kg.Elif Yanık
59kg.Nuray Karadağ
62kg.Aslı Tuğcu
65kg.Aslı Demir
68kg.Beste Altuğ
72kg.Buse Tosun
76kg.Ayşegül Özbeğe

EFRAHİM KAHRAMAN:
KADROMUZDA ÇOK YETENEKLİ İSİMLER VAR

Kadın milli takımı teknik direktörü Efraim Kahraman yaptığı açıklamada iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek “Kadın güreş takımı olarak çok yetenekli güreşçilere sahibiz. Bunu hem büyükler hemde U23 olarak katıldığımız her şampiyonada gösteriyoruz. Geçen yıl Polonya’yada düzenlenen U23 dünya güreş şampiyonasında Evin Demirhan’la altın madalya kazandık. Ama Evin sakat olduğu için maalesef bizlerle olamayacak. Bu sene İstanbul’da düzenlenen U23 Avrupa güreş şampiyonasına da adeta damga vurduk. 2 altın 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandık, takım halinde 3’üncü olduk. Bu sonuçların tesadüf olmadığını, sistemli bir çalışmanın sonucu olduğunu katıldığımız her şampiyonada ortaya koyuyoruz.” dedi.

KADIN GÜREŞİNDEKİ YÜKSELİŞ SÜRECEK

Teknik Direktör Efrahim Kahraman son yıllarda kadın güreşinde büyük bir çıkış yakaladıklarını vurgulayarak “Önemli olan, elde edilen başarıları sürdürebilmek. O yüzden dünya şampiyonasına büyük önem veriyoruz. İnşallah Romanya’dan madalyalarla dönerek çıkışımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

IMG_4029

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo