/ Ana Statü / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / U23 Avrupa Güreş Şampiyonasını Türkiye Kazandı

U23 Avrupa Güreş Şampiyonasını Türkiye Kazandı

Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan U23 Avrupa Güreş Şampiyonası Türkiye Güreş Federasyonu yönetiminin yoğun çalışmaları sonucu Türkiye’ye Kazandırıldı.
fs_57kg_atli_tur_df._tuskaev_rus-1
Dünya Güreş Birliği (UWW) geçtiğimiz günlerde Fransa’nın başkenti Paris’de 2018 yılı Güreş takvimini belirledi. Buna göre Yıldızlar, Gençler, U23 ve Büyükler klasmanında yapılacak olan Avrupa ve Dünya Şampiyonalarının yerleri belli oldu.

2018 U23 AVRUPA ŞAMPİYONASI TÜRKİYE’DE
Türkiye Güreş Federasyonu 2016 yılı Uluslar arası Kalifikasyon Turnuvasından sonra ilk defa, 2018 yılı Avrupa Şampiyonasına aday oldu. Türkiye’nin yanı sıra Romanya ve Polonya’nın da aday olduğu şampiyonada Türkiye Güreş Federasyonu’nun yürüttüğü yoğun çalıma neticesinde Türkiye’ye kazandırıldı. Organizasyonun, UWW Yönetim Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda 5-10 Haziran 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılmasına karar kılındı. Böylece Türkiye 2016 yılında yapılan Uluslar arası Kalifikasyon Turnuvasından sonraki en büyük organizasyonu almış oldu.

2019 DÜNYA ŞAMPİYONASINA ADAY
Türkiye U23 Avrupa Güreş Şampiyonasından sonra 2019 yılı Büyükler Dünya Güreş Şampiyonasına da adaylığını açıkladı. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları vizesi olan bu son Dünya Şampiyonasının Türkiye’de olması nedeniyle dünyanın en iyi güreşçileri bu şampiyonaya katılacak.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, U23 Avrupa Güreş Şampiyonasının Türkiye’ye verilmesinde son derece memnun olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

BAŞKAN AYDIN: “2019’DA EN GÜÇLÜ ADAY TÜRKİYE”
“Türkiye Güreş Federasyonu yönetimi ve çalışanları olarak planlı bir şekilde çalışmalarımızı yürüttük. Daha önce 2016 yılında düzenlediğimiz Kalifikasyon turnuvası bu organizasyonu almamızda en büyük etken oldu. Çok başarılı bir organizasyon gerçekleştirmiş UWW Başkanı Sayın Nenad Laloviç tarafından en iyi organizasyon olarak değerlendirilmişti. Bu değerlendirme bize bugün U23 Avrupa Güreş Şampiyonasını kazandırmış oldu. Haliyle 2019 Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası için de güçlü bir aday olmamızı sağladı.”

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo