/ Ana Statü / Genel / Haberler / Türkiye Güreş Federasyonu’ndan Zeytin Dalı Harekatı’na destek

Türkiye Güreş Federasyonu’ndan Zeytin Dalı Harekatı’na destek

 

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Aydın: “Bizler, dünyaya adaleti, kardeşliği ve hoşgörüyü hakim kılan bir milletiz”

TÜRKİYE Güreş Federasyonu, Türk Silahlı kuvvetlerinin Afrin’de düzenlediği “Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla Ankara Elmadağ’da bir organizasyon düzenledi.
Türk Milli Takımı sporcuları ile Özbekistan Güreş Milli Takımı’nın da katılımıyla Elmadağ Güreş Kamp Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, “Kalbimizle Duamızla Mehmetçiğin Yanındayız” yazılı pankartının arkasında Türk bayrakları sallayarak oparasyonda bulunan Türk askerlerine destek verildi.
Düzenlenen organizasyona, Başkan Musta Aydın, yönetim kurulu üyesi Süreyya Yoğurtçu, Spor Genel Müdürlüğü (SGM) Spor Eğitim Daire Başkanı Selçuk Çebi, Milli Takımlar Genel Koordinatörü Adem Varlık ve federasyon Genel Sekreteri Tahir Yılmaz katıldı.
TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI AYDIN: “BİZLER, DÜNYAYA ADALETİ, KARDEŞLİĞİ VE HOŞGÖRÜYÜ HAKİM KILAN BİR MİLLETİZ”
Afrin’deki Mehmetçiğin yanında olduğunu göstermek için toplandıklarını belirten Aydın, “Bizler, dünyaya adaleti, kardeşliği ve hoşgörüyü hakim kılan bir milletiz. Zeytin Dalı operasyonu ülkemiz sınırlarına göz diken ülkenin kalkınmasına engel olmak isteyen teröristler için başlamıştır. Bu hareketi destekliyor ve başarılı olması için dua ediyoruz. Şehit olan tüm Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve Türk Milleti’ne başsağlığı diliyorum” dedi.

Kadın Güreş Milli Takımı’ndan Afrin’deki Mehmetçik’e dualarla destek

kampta bulunan Kadın Güreş Milli Takımı, Zeytin Dalı Harekatı’nı sürdüren Mehmetçik’e dualarla destek oldu.
Yalova’da 90. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programda Milli Kadın Güreşçiler, şehit olan Mehmetçik’e dua etti. Programa Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Metin Kaplan, Yalova Müftüsü Turgut Açari, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Özgür ile kadın güreşçiler katıldı. Milli güreşçiler üzerinde “Kalbimizle duamızla Mehmetçik’in yanındayız” pankartı açtı.
Burada kısa bir konuşma yapan Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Metin Kaplan, etkinliğin Ankara Elmadağ’da kampta olan Serbest Güreş Milli Takımı ile aynı anda yapıldığını söyledi. Kaplan, “Şu anda ülkemizde Suriye sınırlarımızda biliyorsunuz askerimiz Özgür Suriye Ordusu ile beraber teröristlere karşı mücadele veriyor. Bu programın amacı da askerimize destek ve şehitlerimizi anmak için yapıyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından İl Müftüsü Turgut Açari Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan askerler için dua okudu.
Kadın Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Efrahim Kahraman ise “Buradaki asıl hedefimiz, amacımız Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yapmış oldukları mücadelede devletimizin yanında olduğunu ve onlara destek olmak amacıyla hep birlikte Milli Takım olarak yanlarındayız demek istedik” şeklinde konuştu.
Türkiye’yi 50 kilogramda temsil eden Evin Demirhan, “Bugün burada Afrin’de operasyonda şehit düşen askerlerimizi anmak için buradaydık. Şu anda operasyona devam eden askerlerimize destek için buradayız. Bizler de az da olsa vatanımız ve bayrağımız için mücadele ediyoruz ve bunun nasıl bir duygu olduğunu biliyoruz. O yüzden burada şehit düşen bütün askerlerin ailesine baş sağlığı diliyorum ve orada mücadele eden askerlerimize de Allah kolaylık versin, yardımcıları olsun inşallah” dedi.
Milli sporcu Buse Tosun ise “Afrin’de şehit olan askerlerimize baş sağlığı diliyorum. Türkiye’nin başı sağ olsun diyorum. Türkiye’yi hiçbir zaman bölemeyecekler, böldürtmeyeceğiz. Allah ordumuza güç kuvvet versin” diye konuştu.
Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan Yasemin Adar ise “Afrin’de gerçekleşen Zeytin Dalı Operasyonu 19’uncu gününde. Mehmetçiklerimizi buradan destekliyoruz ve şehit olan Mehmetçiklerimize başsağlığı diler, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

IMG_0054IMG_0027IMG_0026
621b5dae56284fc76ff5bfe94a527107

a1ceb145bd24903e830efb88a50a9353

d49b80367345fcbeb79f8e038f288487

ea9685269c1d3c4ac3010e01ab7c39c2

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo