/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / TÜRKİYE GREKO-ROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI BURSA’DA BAŞLADI

TÜRKİYE GREKO-ROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI BURSA’DA BAŞLADI

TÜRKİYE GREKO-ROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI BURSA’DA BAŞLADI

Güreşte 2019 yılının ilk heyecanı Bursa’da yaşanıyor. Türkiye grekoromen büyükler güreş şampiyonası Bursa Atatürk spor salonunda başladı. 300 güreşçinin mindere çıkacağı şampiyonada ilk gün 55,63,72,82,97 kilolarda eleme ve yarı final maçları yapılacak. Yarın 60,67,77,87,130 kilolarda eleme ve yarı final müsabakalarıyla 55,63,72,82,97 kiloların repesaj ve final maçları gerçekleştirilecek.
Türkiye Greko-Romen güreş şampiyonası Pazartesi günkü 60,67,77,87,130 kiloların repesaj ve final karşılaşmalarıyla son bulacak. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, büyükler Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası’na yaklaşık 300 sporcunun katıldığını söyledi. Aydın “ Yaklaşık 300 sporcumuz Türkiye Şampiyonası’na iştirak ediyor. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.
Organizasyonun önemine dikkati çeken başkan Aydın, “Bu şampiyona milli takım için önemli bir kriter. Bundan bir ay sonra Vehbi Emre Turnuvası’nı düzenleyeceğiz. Hem burada hem de Vehbi Emre Turnuvası’nda başarı elde eden sporcular, milli takıma seçilmiş olacaklar. Olimpiyat arefesinde bu başlangıcı Bursa’dan yapmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

2 1

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo