/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / TÜRKİYE BÜYÜKLER SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASININ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

TÜRKİYE BÜYÜKLER SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASININ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

TÜRKİYE BÜYÜKLER SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASININ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

 

Bu sene Çorum belediyesi sponsorluğunda düzenlenen Türkiye büyükler serbest güreş şampiyonasının açılış töreni  yapıldı. Açılışa Çorum Vali Yardımcısı Recep Yüksel,  Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, İl emniyet müdürü Murat Kolcu, Garnizon Komutanı Jandarma Kıd. Alb. Abdurrahman Başbuğ, Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Hitit Üniversitesi Rektör yardımcıları Mustafa Bıyık ve Nurcan Baykam, güreş federasyonu yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Türkiye güreş federasyonu başkanı Musa Aydın bugüne kadar Olimpiyat dünya ve Avrupa şampiyonalarında 454 altın, 476 gümüş ve 679 bronz ile toplamda 1609 madalya kazanıldığını vurguladı. Aydın:

“Olimpiyat tarihine baktığımızda, ülkemizin kazandığı 94 madalyanın 63’ü, 39 altının 29’unu güreşte kazandık. Dönemimizdeki 2016 Rio Olimpiyatları’nda kazandığımız 8 madalyanın 5’ini güreşte aldık. 52 yıl aradan sonra olimpiyatlarda böyle bir başarıya imza attık. İnşallah darısı 2020 Tokyo’nun başına.” dedi. Çorum ilinden çok önemli güreşçilerin  yetiştiğini vurgulayan Musa Aydın “Çorum’dan Tevfik Odabaşı,Bayram Özdemir,Emrah Kuş, Fatih Erdin, Nazmi Avluca, Mahmut Atalay, Tevfik Kış gibi Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda ülkemizi başarıyla temsil etmiş şampiyonlar yetiştirmiştir. Ben ölenlere rahmet kalanlara da sağlık ve başarılar diliyorum. Bu şampiyonaya katılan tüm sporcu,antrenör ve idarecilerimize başarılar dilerim. Türkiye şampiyonası için bu salonu bizlere tahsis eden Hitit Üniversitesi rektörümüze, bu şampiyonaya sponsor olan ve bizleri ağırlayan Çorum belediye başkanımız Zeki Gül beyefendiye de teşekkür ediyorum. 2019 yılının ülkemize ve tüm dünyaya huzur getirmesini diliyor saygılarımı sunuyorum “ şeklinde konuştu.

 

Çorum Belediye Başkanı  ve Türkiye Güreş Federasyonu As Başkanı  Zeki Gül Çorum Belediyesi olarak Spora ve Sporcuya verdiğimiz önemin bir ifadesi olarak büyükler serbest güreş şampiyonasının Çorum ilimizde yapılması için sponsorluk görevini büyük bir memnuniyetle yerine getirdiklerini belirterek “Bu gün başlayan şampiyonada 500’e yakın sporcuyu Çorum’da ağırlıyoruz. Güreş federasyonunun grekoromenden sorumlu as başkanı ve belediye başkanı olarak tüm misafirlerimizi burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. “ dedi. Zeki Gül Çorum’un güreş branşında çok önemli sporculara sahip olduğunun atını çizerek “Buradan önemli güreşçilerimiz yetişti. Ölenlere rahmet, şu anda güreşen ve güreşi bırakmış pehlivanlarımıza da hayatlarında başarılar diliyorum. Türkiye şampiyonasının Çorum’da yapılmasını da çok önemsiyoruz. Şampiyonanın burada yapılmasını sağlayan Federasyon Başkanımız Musa Aydın beye çok teşekkür ediyorum. Şampiyonaya emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu. Başkan Gül Çorum belediyesi olarak spora büyük önem verdiklerini belirterek “Sporun bir yaşam biçimi haline gelmesi ve bunun yanında hem profesyonel gende amatör manada önemli çalışmalar yaptık. Bir çok branşa ülkemizi temsil edebilecek sporcular yetiştirmek için gayret ediyoruz. Ayrıca tesisleşme ve büyük spor organizasyonları adına spora ve sporcuya özel imkanlar vermekten son derece mutluyuz. Güreş sporuyla birlikte diğer spor dallarında da yeni şampiyonlar, yeni değerler kazandırmak için gayret ediyoruz. İnşallah bu samimi gayretlerinizin neticesini önümüzdeki günlerde alırız. Geçtiğimiz Ekim ayında belediyemiz güreşçisi Fatih Erdin kardeşimiz dünya ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. Bunun gibi bir çok güreşçimiz uluslararası alanlarda ay yıldızlı bayrağımızı başarıyla temsil ediyorlar. Şehrimize ayrıca büyük başarılar kazandırmaya devam ediyoruz. Ben bu şampiyonada mücadele eden tüm güreşçilere başarılar diliyorum “ dedi. Çorum Valisi Recep Yüksel ise Türkiye şampiyonasının Çorum’da düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek “Bu organizasyonun ilimizde yapılmasını sağlayan Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül ve Türkiye güreş federasyonu başkanı sayın Musa Aydın’a teşekkür ediyorum. Ata sporumuz güreşe Çorum ili olarak bundan sonrada destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından şampiyonaya emeği geçenlere plaket taktim edildi. Açılış töreninin ardından müsabakalar devam etti.

 s4

s6

s5

s11

s10

s12

s9

s8

s1

s2

s7

s3

s13

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo