/ Ana Statü / Genel / Haberler / TÜRK GÜREŞİ ÖDÜLE DOYMUYOR

TÜRK GÜREŞİ ÖDÜLE DOYMUYOR

Özellikle son yıllarda art arda alınan başarılar, madalyalar ve bu müthiş başarılar karşısında alınan ödüller… Türk güreşi 2016 yılında Olimpiyatlarda ülkemize en fazla madalya kazandıran branş olmuştu. 2017 yılında ise Uluslararası arenada rekorları alt üst etti, madalya rekoru kırdı. Greko-Romen dalında Uluslararası güreş birliği (UWW) tarafından açıklanan listede zirvede yer alan Türk güreşi yine UWW tarafından olimpiyatlarda ki madalya sıralamasında ilk 3 içinde yer almayı başardı. Tüm Dünya’nın ayakta alkışladığı Türk güreşi bu başarılar karşısında ödül üstüne ödül alıyor. Halk oylamaları sonrasında federasyon başkanı Musa Aydın en başarılı başkan, Taha Akgül’de yılın sporcusu ödülünü Pazartesi akşamı alacaklar.
Pazar günü ise Başak Şehir Güreş ödül Töreni olacak. Metehan Başar ve Yasemin Adar’da Geleneksel 64.Milliyet Yılın sporcusu için aday gösterildiler bu sporcularımıza destek için link aşağıda

http://yilinsporcusu.milliyet.com.tr/Question.aspx

Olimpiyatlarda en başarılı branş olan bu sene rekorları alt üst eden Ata Sporumuz güreş,federasyon başkanımız Musa Aydın yönetim kurulu üyeleri,antrenör ve sporcularımızla 2018 yılında daha başarılı olmak için çalışmalarını var gücüyle sürdürecektir.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo