/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / TMOK BAŞKANI ERDENER’DEN MUSA AYDIN’A KUTLAMA MEKTUBU

TMOK BAŞKANI ERDENER’DEN MUSA AYDIN’A KUTLAMA MEKTUBU

TMOK BAŞKANI ERDENER’DEN MUSA AYDIN’A KUTLAMA MEKTUBU

Romanya’nın Başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonasında 6 altın,2 gümüş, 8 bronz olmak üzere toplam 16 madalya kazanarak tarihi bir başarının altına imza atan Güreş Milli Takımlarımıza kutlama mesajları yağıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere ülkemizin önde gelen isimleri yayınladıkları mesajlarla bu tarihi başarıyı kutladı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener’de Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’a hitaben bir tebrik mektubu yazdı. Erdener mektubunda şu cümlelere yer verdi:

Sayın
Musa AYDIN
Başkan
Türkiye Güreş Federasyonu

Sayın Başkan,
Kadın ve Erkek Milli Takımlarımızın Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda elde ettikleri büyük başarıdan dolayı sizi ve çalışma arkadaşlarınızı gönülden kutluyorum. 6 Altın, 2 Gümüş, 8 Bronz olmak üzere kazanılan 16 madalya ile 2018 Avrupa Şampiyonası’nda elde edilen 13 madalyalık rekorun da kırılmış olmasından ve bu büyük başarının bizzat UWW Başkanı Değerli Arkadaşım Nenad Lalovic tarafından Lozan’da şahsım ile paylaşılmış olmasından büyük mutluluk duymaktayım.
Verimli çalışmalarınızın devamı ile Güreş Milli Takımlarımızın 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda da bizleri gururlandıracağına inanıyor, siz başta olmak üzere bu tarihi başarıda emeği geçenlere teşekkür ediyor, esenlikler diliyorum.

Saygılarımla,

Prof.Dr.Uğur Erdener

Musa_AYDIN

takim2

29

27

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo