/ Ana Statü / Genel / Haberler / TARİH YAZAN KADIN MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ

TARİH YAZAN KADIN MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ

TARİH YAZAN KADIN MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ

Macaristan’ın başkenti Budapeştede düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Kadın Milli Takımı kafilesi, yurda döndü.
Kadın güreşi tarihinde ilk kez bir dünya şampiyonasından 3 madalya ile gelen ay-yıldızlı kafileyi, Atatürk Havalimanı’nda federasyon ve İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ile sporcu aileleri çiçeklerle karşıladı.
Şampiyonada, geçen sene Paris’te düzenlenen dünya şampiyonasında altın madalya kazanarak bir ilke imza atan Yasemin Adar, bu kez gümüş madalyada kalırken, ElifJale Yeşilırmak gümüş, Buse Tosun’da bronz madalya aldı.

YASEMİN ADAR HEDEFİM OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

Finalde kaybettiği için üzgün olduğunu vurgulayan Yasemin Adar “Macaristan’a altın madalya kazanıp ünvanımı korumak için gitmiştim. Türk milletine bir kez daha bu gururu yaşatmayı çok istiyordum. Ancak şanssız bir şekilde mağlup oldum. Takım olarak çok iyi şeyler başardığımızı düşünüyorum. Buse haksız bir şekilde yenildi. Evin sakatlığı nüksettiği için güreşemedi. Bence Elif Jale’de altını kıl payı kaçırdı. Takım halinde daha iyi şeyler başarabilirdik” dedi. Artık bu şampiyonanın geride kaldığını belirten Yasemın Adar en büyük hedefinin Olimpiyat şampiyonluğu olduğunu sözlerine ekledi.
BUSE TOSUN “TARİHE ADIMIZI YAZDIRDIK”
Macaristandan bronz madalya ile dönen Buse Tosun ise ilerleyen süreçte daha iyi sonuçlar alacaklarını vurgulayarak, “Birkez daha tarihe imza attık. Dünya Şampiyonası’ndan ilk defa üç madalya ile dönüyoruz. Daha fazlasını da kazanabilirdik, takım halinde çok iyi hazırlandık. Önümüzdeki organizasyonlarda daha iyisini başaracağız. Altın madalya hedefledim ama benim maçımda hakemlerin olumsuz kararları yüzünden bunu başaramadım. Hedefim Olimpiyatlardada madalya kazanmak “ dedi.

EFEAHİM KAHRAMAN “İLK ÜÇE GİREBİLİRDİK”

Ay-yıldızlı ekibin teknik direktörü Efrahim Kahraman ise güreşçilerimizin aldıkları sonuçlarla 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda madalya adayı olduklarını gösterdiklerini belirterek”
“Aslında Macaristan’da ilk üçe girmeyi hedeflemiştik. Ama gerek Buse Tosunun maçındaki hakem hataları, gerek Evin Demirhan’ın sakatlanması bizim dereceye girmemizi engelledi.
Yasemin Adar’dan yine altın madalya bekliyorduk. Ama o da şanssız bir şekilde kaybetti. Herşeye rağmen kadın güreşinde sürekli olarak bir ilerlemenin içinde olduğumuzu gösterdik. Geçen sene dünya şampiyonasından 2 madalya ile dönmüştük. Bu kez altın madalya alamasakta madalya sayısını üçe çıkarttık. Yeni bir tarih yazdık. Tek hedefimiz 2020 Tokyo olimpiyatlarında yeni bir tarih yazmak. Bunu başarabilecek sporculara sahip olduğumuz için umutluyum” dedi.

WhatsApp Image 2018-10-26 at 13.48.16 WhatsApp Image 2018-10-26 at 13.48.15 (1) WhatsApp Image 2018-10-26 at 13.48.15

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo