/ Ana Statü / Genel / Haberler / TAHA AKGÜL’ÜN ADI BAHÇELİEVLER’DE SPOR SALONUNA VERİLDİ

TAHA AKGÜL’ÜN ADI BAHÇELİEVLER’DE SPOR SALONUNA VERİLDİ

Olimpiyat, dünya ve Avrupa güreş şampiyonalarında defalarca altın madalya kazanarak Türkiye’nin gururu olan milli güreşçi Taha Akgül’ün adı, Bahçelievler Belediyesince yaptırılan spor merkezine verildi.

Spor merkezine adının verildiği törende konuşan milli sporcu Taha Akgül, “Bahçelievler Belediye Başkanımız Osman Develioğlu’na ve belediye meclis üyelerimize hayattayken adımı böylesine güzel bir tesise layık gördükleri için çok teşekkür ediyorum. Bugün benim için tarihi bir gün. Bir sporcunun hayattayken başına gelebilecek en önemli olaylardan biri de hayattayken adının bir spor tesisine verilerek yaşatılması. Daha 27 yaşındayken bu beni hem gururlandırırken aynı zamanda sorumluluğumu da arttırıyor. Bu süreçte, hal ve hareketlerime daha çok dikkat etmem gerekiyor. Bu isim burada var olduğu sürece, bundan sonra da buna layık olmaya çalışacağım. Önümüzdeki 2020 olimpiyatlarına hazırlanıyorum. İnşallah orada da ülkemi ve halkımı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım. Burada bizleri yalnız bırakmayan tüm Bahçelievler halkına da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Osman Develioğlu da “Bu tesisimiz şampiyon sporcumuzun ismiyle yaşasın, burada spor yapan çocuklarımız da onu örnek alsınlar istedik” dedi. Taha Akgül mindere çıktığı zaman milletçe onunla gurur duyuyoruz diyen Başkan Develioğlu daha sonra şunları kaydetti:

“Bugün burada medarı iftiharımızın isminin spor merkezine verilmesi törenindeyiz. İnşallah buralardan birçok Taha Akgül’ler, birçok şampiyonlar yetişecek. Tesislerimizin böyle önemli sporcularımızın isimlerinin verilmesinin farklı bir tarafı da çocuklarımız bu sporcu kimmiş diye inceleyecek olması ve o sporcularımızı gerek kişiliğiyle gerek sporcu yönüyle örnek alacak olmaları. Şampiyon milli sporcunun adını da Bahçelievler’de bir spor tesisine vermekten büyük onur duyuyoruz. İlçemizde halkımızın hizmetine sunduğumuz spor tesislerimize örnek sporcularımızın ve spor adamlarının isimlerini veriyoruz. Geleceğin şampiyonlarını yetiştirecek bu tesiste, spor yapacak olan gençlerimizin de şampiyon sporcumuz Taha Akgül’ün kişiliğini ve spordaki başarılarını örnek alarak yetişecek.”

Şampiyon milli sporcu Taha Akgül, daha sonra Başkan Osman Develioğlu ile birlikte adının verildiği tesisi gezdi ve sporcu çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bahçelievler Belediyesince Kocasinan Merkez Mahallesi’nde sadece öğrenci çocuklar için yaptırılan spor merkezi içerisinde minder sporları salonu, yüzme havuzu kütüphane ve bilgi evi bulunuyor.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo