/ Ana Statü / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Soner Gümüş, Nebi Bronz Madalya Kazandı

Soner Gümüş, Nebi Bronz Madalya Kazandı

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de devam eden 4. İslam Dayanışma Oyunları güreş müsabakalarında üçüncü güne girildi. Serbest stilde devam eden müsabakalarda 57, 65, 74 ve 97 kilolarında maçlar yapıldı. Yapılan müsabakalar neticesinde 74 kiloda Olimpiyat üçüncümüz ve son 2016 ile 2017 yılları Avrupa Şampiyonu milli güreşçimiz Soner Demirtaş gümüş madalya alırken 57 kiloda mindere çıkan bir diğer güreşçimiz Nebi Uzun ise bronz madalya kazandı.

74 kiloda mücadele eden Olimpiyat üçüncümüz ve Avrupa Şampiyonu milli güreşçimiz Soner Demirtaş ilk maçında karşılaştığı Pakistanlı rakibi Muhammad Asad Butt’u 11-0 skorla sayı tuşu ile yenerek çeyrek finale yükseldi. Burada Türkmenistanlı rakibi Dovletmyrat Orazgylyjov’u da 17-6 skorla geçen Soner yarı finalde de Bekzod Abdurakhmonov’u 8-0 skorla yenerek ismini finale yazdırdı. Soner akşam seansında karşılaştığı Kırgız rakibi Muslim Evlaev ile 4-4 berabere kalmasına rağmen rakibinin büyük puan üstünlüğü olması nedeniyle yenilerek Gümüş madalya da kaldı.

57 kiloda mücadele eden milli güreşçimiz Nebi Uzun ilk turu bye geçerken çeyrek finalde Pakistanlı rakibi Muhammed Bilal ile karşılaştı. Muhammedi 11-1 sayı tuşu ile yenen Nebi yarı finalde Azerbaycanlı rakibi Mahir Amiraslanov’a yenildi. Nebi Uzun akşam seansında bronz madalya maçı için çıktığı minderde Kamerunlu rakibi Roland Tambı Nforsong’u 10-0 skorla sayı tuşu ederek üçüncü oldu.

65 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Sefa Aksoy ilk maçında karşılaştığı Türkmenistanlı rakibi Batyr Borjakov’ı 3-2 yenerek çeyrek finale yükseldi. Sefa burada Kazak rakibi İlyas Zhumay’a yenildi.

97 kiloda mindere çıkan milli güreşçimiz Müren Mutlu ise çıktığı ilk maçında Kazak rakibi Mamed İbragimov’a yenildi.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo