/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Şampiyonlar Turnuvasında Türkiye İlk Günü 25 Madalya İle Tamamladı

Şampiyonlar Turnuvasında Türkiye İlk Günü 25 Madalya İle Tamamladı

Şampiyonlar Turnuvasında Türkiye İlk Günü 25 Madalya İle Tamamladı

Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan Uluslararası Gençler Kadın, Erkek serbest ve Grekoromen Şampiyonlar Turnuvası Antalya’da devam ediyor.
Turnuvanın ilk gününde Türkiye millli güreş takımı 6 Altın, 8 Gümüş ve 11 Bronz madalya kazandı.
Antalya Kemer’de devam eden Şampiyonlar turnuvasına Gürcistan, Azerbaycan, Yunanistan, Slovakya, İran, Türkiye , Kazakistan, Kırgızistan ve Romanya’dan 350 sporcu katılıyor. Turnuvanın ilk gününde Serbest stil 61-70-74, 92, grekoromende 60-72-87, kadınlarda ise 53-59-65-68 kilo eleme karşılaşmaları yapıldı. Bugün ise dün finale yükselenler sporcular madalya için mindere çıktı.
Turnuvanın açılış törenine ise Antalya Gençlik spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Antalya Ak parti eski milletvekili Burhan Kılıç, Federasyon yönetim kurulu üyeleri ve sporseverler katıldı.
Açılış töreninin ardından yapılan finallerde madalya kazanan sporcular ise şunlar:
Kadınlar:
53 kiloda 1. Zeynep Yetgil (Türkiye), 2. Semanur Kanli (Türkiye), 3. Aishan Yusifova (Azerbaycan), 3. Tuğba Erden (Türkiye)

59 kiloda 1. Elmas Çelik (Türkiye), 2. Nurife Duman (Türkiye), 3. Ayşegül Sever (Türkiye)

65 kiloda 1. Ceyla Naghızade (Azerbaycan), 2. Aslı Demir (Türkiye), 3. Yağmur Çakmak (Türkiye)

68 kiloda 1. Kadriye Aksoy (Türkiye), 2. Lonela Adina (Romanya), 3. Albina Kaırgeldınova (Kazakistan)

Erkekler Grekoromen Stıl:
60 kiloda 1. Ömer Biçici (Türkiye), 2. Muharrem Acar (Türkiye), 3. Manuel Stoica (Romanya), 3. Shaimerden Abavov (Kazakistan)

72 kiloda 1. Veli Yılmaz (Türkiye), 2. İsmail Gün (Türkiye), 3. Hasan Orakçı (Türkiye), 3. Vasile Alexandro (Romanya)

87 kiloda 1. Bedirhan Tan (Türkiye), 2. Muhittin Sarıçiçek (Türkiye), 3. Sedat Öztoprak (Türkiye)

Erkekler Serbest Stıl:
61 kiloda 1. İkramzhon Kaadzhımurudov (Kırgızistan), 2. Mustafa Muhammed Keleş (Türkiye), 3. Hamza Alaca (Türkiye), 3. Cavit Acar (Türkiye)

70 kiloda 1. Mohammedsadegh Fırouzpourbandpeı (İran) 2. Elmar Kazımov (Azerbaycan) 3. Mehmet Karaç (Türkiye), 3. Faruk Çayır (Türkiye)
74 kiloda 1. Beruashvılı Temuri (Gürcistan) 2. Umur Aybey (Türkiye), 3. Karypbaev Nurtilek (Kırgızistan), 3. Abdulvasi Balta (Türkiye)

92 kiloda 1. Abdollasi Alireza (İran), 2. Hamzatov Askhab (Azerbaycan), 3. Mustafa Duru (Türkiye)

Öte yandan bugün sabah seansında Serbest stil 65, 79, 97, grekoromende 63, 77, 97 kadınlarda ise 55, 62 ve 72 kilolarda yapılan eleme karşılaşmalarının finalleri ise yarın (Cumartesi) yapılacak.

 1

1w

2

2w

3

3w

4w

s1

s2

s3

s4

s5

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo