/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / ŞAMPİYON TÜRKİYE

ŞAMPİYON TÜRKİYE

ŞAMPİYON TÜRKİYE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Cebeci Spor salonunda düzenlenen 37. Vehbi Emre & Hamit Kaplan Uluslararası Greko-Romen güreş şampiyonası bugün sona ererken Türkiye 3 altın, 6 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 18 madalya kazandı. Millilerimiz topladığı 205 puanla takım halinde turnuvanın şampiyonu oldu.
Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nda takip ettiği ve 11 ülkeden yaklaşık 200 güreşçinin katıldığı turnuvada bugün 60,67,77,87,130 kiloda repesaj ile final maçları yapıldı. 77 kiloda Fatih Cengiz Altın, 60 kiloda Kerem Kamal, 67 kiloda Hacı Karakuş ve 87 kiloda Ali Cengiz gümüş madalya kazanırken 60 kiloda Ahmet Uyar, 67 kiloda Mustafa Şahin, 77 kiloda Furkan Bayrak, Yunus Emre Başar, 130 kiloda Burak Çakırca bronz madalya kazandı. Böylelikle Türkiye Turnuvayı 3 altın, 6 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 18 madalya ile tamamlamış oldu. Ay yıldızlı ekibimiz turnuvada takım halinde topladığı 205 puanla şampiyon olurken, İran 149 puanla ikinci, Gürcistan 117 puanla üçüncü sırada yer aldı.

MUSA AYDIN: GÜZEL BİR TURNUVA OLDU

37. Vehbi Emre & Hamit Kaplan Uluslararası güreş turnuvasını son derece başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirterek “11 ülkeden yaklaşık 200 sporcu 3 gün boyunca çok güzel müsabakalar ortaya koydular. Hem organizasyon olarak hem de alınan sonuçlar açısından başarılı olduk. Bu turnuva milli takımımızın oluşması açısından da önemliydi. Hedefimiz Avrupa şampiyonasında başarılı sonuçlar alıp ardından da Olimpiyat kotalarının verileceği Dünya şampiyonasında bu kotaları almak. Tüm çalışmalarımız bu doğrultuda olacak. Ben bu şampiyonaya katılan tüm ülkelere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
1

2

3

4

5

6

7

8

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo