/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / ŞAMPİYON GÜREŞÇİLERİMİZ MEHMETÇİK OLDU

ŞAMPİYON GÜREŞÇİLERİMİZ MEHMETÇİK OLDU

ŞAMPİYON GÜREŞÇİLERİMİZ MEHMETÇİK OLDU

Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Metehan Başar, Soner Demirtaş gibi şampiyon güreşçilerimiz asker oldu. Bu sabah kışlanın yolunu tutan sporcularımız , 21 Ekim tarihinde ise ülkemizi Dünya Askeri Olimpiyat oyunlarında temsil edecekler.
TSK Serbest ve Grekoromen Güreş Milli Takımlarımız, 16-28 Ekim 2019 tarihleri arasında, Çin’de yapılacak CISM Dünya Askeri Olimpiyat Oyunlarına katılacak. Ülkemizi Greko-Romen stilde ;
130 kg.Rıza KAYAALP,
87 kg. Metehan Başar,
77 kg. Aslan Atem,
67 Kg. Enes Başar temsil edecek.
Greko-Romen takımımız hazırlıklarını antrenörler Salih Bora, Adem Ustaoğlu ve Şeref Tüfenk yönetiminde Sarıyer Milli Takım kampında yaptı.
Serbest güreş takımımızda ise;
125 kg. Taha Akgül,
97 kg. Fatih Yaşarlı,
74 kg. Soner Demirtaş,
65 kg. Selahattin Kılıçsallayan bulunuyor.
TSK Serbest Güreş Milli Takımı kampı, Antrenörler Nebi Temur,ve Abdullah Çakmar yönetiminde Elmadağ Milli Takım kampında yaptı. Yaklaşık 2 yıldır Askeri Olimpiyat Oyunları için yapılan hazırlıkların artık sonuna yaklaşıldı. Peygamber ocağında vatani görevlerini yapacak Şampiyon Pehlivanlarımız bugün kışlaya katılarak mehmetçik oldular. Ordumuzun bir neferi olan güreşçilerimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, şampiyon olmak için mücadele edecekler. Milli takımımız 16 Ekimde Askeri Olimpiyat Oyunları için Çin’e hareket edecek. 21-22 Ekim’ de serbest, 23-24 Ekim’de ise Greko-Romen stil müsabakaları yapılacak.

FEDERASYON BAŞKANI MUSA AYDIN GENEL KURMAY BAŞKANI YAŞAR GÜLER’E TEŞEKKÜR ETTİ
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile görüştü. İkili CISM dünya Askeri Olimpiyatları öncesinde fikir alışverişinde bulundu. Güreş Federasyonu ve Türk Silahlı Kuvvetleri, Güreş Takımlarımızın başarılı olmaları için tam destek verme kararı aldı. Musa Aydın yaptığı açıklamada Genel Kurmay Başkanı Yaşar Güler’ e teşekkür ederek “Genel Kurmay Başkanımız Türk güreşine çok büyük önem veriyor. Askeri oyunlarda güreş branşı yoktu. Kendisiyle bir araya gelerek bu durumu değerlendirdik. Askerlikle güreşin özdeşleştiğini , güreşin ata sporumuz olduğunu ve askeri oyunlarda yer almasının çok iyi olacağını belirttim. Sayın Güler’de de bu talebimizi uygun görerek gerekli talimatı verdiler. Şu an hazırlıklarımız sürüyor. Rıza Kayaalp, Taha Akgül, başta olmak üzere birçok milli sporcumuz bugün itibariyle asker oldular. Güreşçilerimiz 16 Ekim’de Çin’e hareket edecekler. Ben burada mücadele edecek olan tüm sporcularımıza başarılar diliyor, kendilerinden madalyalar alıp İstiklal marşımızı okutmalarını bekliyorum” şeklinde konuştu.
MUSA AYDIN’DAN “BARIŞ PINARI” OPERASYONUNA DESTEK
Musa Aydın “Barış Pınarı “ operasyonuna sonuna kadar destek verdiklerini belirterek “Suriye’deki operasyonda ülkesi için canları pahasına mücadele eden tüm askerlerimize Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Ülkemiz böyle bir operasyonun içindeyken, bizim için askeri oyunların önemi de bir kat daha artıyor. Dolayısıyla orada mücadele edecek olan tüm sporcularımız bu ruhla mindere çıkacak ve Türk’ün gücünü herkese göstereceklerdir” dedi.

TAHA AKGÜL: İHTİYAÇ DUYULDUĞU TAKDİRDE CEPHEDE SAVAŞMAYA HAZIRIM
Avrupa dünya ve Olimpiyat şampiyonu güreşçimiz Taha Akgül ise yaptığı açıklamada asker olacağı için son derece mutlu olduğunu belirterek “Nasip olursa ben de vatani görevimi yapmak üzere teslim oluyorum. Askerlerimiz Suriye’de vatanımız için büyük bir müdadele verirken bizlerde Çin’de yapılacak olan Askeri Olimpiyatlarda Türk Silahlı Kuvvetlerini en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bizler bu vatanı seven evlatlar olarak bu zor günlerde ihtiyaç duyulduğu takdirde cepheye de gidip ülkemiz için çarpışmaya her daim hazırız. “Barispinari harekatında” ülkemizi kahramanca savunan tüm askerlerimizin rabbim yar ve yardımcısı olsun” dedi.

WhatsApp Image 2019-10-11 at 21.41.31

WhatsApp Image 2019-10-11 at 21.41.30

WhatsApp Image 2019-10-11 at 21.41.31 (1)

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo