/ Ana Statü / Genel / Haberler / MUSA AYDIN’IN AŞURE GÜNÜ MESAJI

MUSA AYDIN’IN AŞURE GÜNÜ MESAJI

MUSA AYDIN’IN AŞURE GÜNÜ MESAJI

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Aşure Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi. “Muharrem Ayının 10’u Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hüseyin’in ve pek çoğu ehl-i beytten olan 70 kişinin Kerbela çölünde şehadete ulaştıkları tarihtir. Her müminin yüreğini burkan bu acı, Resul-i Ekrem’e, ashabına ve ehl-i beyt-i Mustafa’ya muhabbet besleyen her müslümanın ortak acısıdır.
Kerbela hadisesinde Hz. Hüseyin ve arkadaşlarının uğruna can verdikleri yol, Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) yoludur. Kerbela’yı doğru anlamak için bize düşen vazifelerden biri de Kerbela’dan bir ayrılık beya bölünme değil bir birlik ve beraberlik çıkarmaktır. Kerbela’yı anlamak Hüseyin’ce yaşamaktır. Unutmayalım ki tarihimiz birik ve beraberlik içinde olduğumuzda yazdığımız nice zaferlerle doludur.
Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam âleminin Aşure Gününü tebrik ediyor, cennet gençlerinin efendisi Hz. Hüseyin’in şahsında İslam ve vatan uğruna şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Yüce Rabbimizden rahmet diliyorum.”

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo