/ Ana Statü / Genel / Haberler / MUSA AYDIN’DAN AYDIN DEMİR’E GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

MUSA AYDIN’DAN AYDIN DEMİR’E GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

MUSA AYDIN’DAN AYDIN DEMİR’E GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın 1976-77-78 yılları arasında Kırkpınar altın kemer Sahibi olan Başpehlivan Aydın Demir’i ziyaret etti. Dizinden ameliyat olan Karamürsel’li Aydın Demir’e geçmiş olsun ziyaretinde bulunan başkan Aydın, başpehlivan Demir’le bir süre sohbet etti.
Er meydanlarının önemli isimlerinden biri olan Aydın Demir’in altın kemer mücadelesi 1976 yılından itibaren başladı. Yıllardır er meydanlarında mücadele vererek tecrübe sahibi olan güreşçi zamanla kendisine olan güvenini de kazandı. O yıl Kırkpınar’a çok iyi hazırlandı. Ve Kırkpınar’a başpehlivanlık güreşinde Arap Mustafa Yıldız’ı yenerek kemeri bir daha geri vermemek üzere boynuna astı. Bir yıl sonra yine Kırkpınar’da son tur İzmirli Kara Ali’yi 15 dakika da yenerek ikinci defa başpehlivanlığını ilan etti. Altın kemerin temelli sahibi olaya biraz daha yaklaşan ünlü güreşçinin 1978 yılı hayatının dönüm noktası oldu. Üçüncü defa Kırkpınar başpehlivanı olan Aydın Demir artık altın kemerin sahibi olmuştu.

Aydın Demir altın kemer dışında 40’ı altın 50 madalya ile 40’da kupaya sahiptir. Güreşi bıraktıktan sonra hakemlik yaptı. 1991 yılında kurulan Yağlı Güreş Komitesinde görev aldı. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde kule hakemi olarak görev aldı.

WhatsApp Image 2018-11-06 at 19.19.08

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo