/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / MUSA AYDIN’DAN 23 NİSAN MESAJI

MUSA AYDIN’DAN 23 NİSAN MESAJI

MUSA AYDIN’DAN 23 NİSAN MESAJI

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Aydın mesajında şu cümlelere yer verdi:
“Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Milli egemenliği tesis ederek çocuklara hediye eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakarlıkların timsali olmuştur. 1920 yılından bu yana geçen 99 yılda Türk halkı her zaman ülkesine sahip çıkmıştır. Bugün de sınır içinde ve dışında kahraman Mehmetçiklerimiz ülkemizin savunması için yine aynı ruhla kahramanca mücadele etmektedir.
Gazi Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin kuruluşunun 99. Yılını kutlarken Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağımızı belirtmek istiyorum. Çocuklarımızın gülen yüzü, gözlerindeki ışık, umutları ve hayalleri bizlere güç vermektedir. Amacımız, çocuklarımızın barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayallerini gerçekleştirebilmektir. Kurtuluş savaşında, 15 Temmuz’da, şimdi de sınır dışı operasyonlarında ülkesi için canlarını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

Musa AYDIN
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı

musa-aydin

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo