/ Ana Statü / Genel / GÜREŞ / Haberler / Minderin Yıldız Pehlivanları

Minderin Yıldız Pehlivanları

Yıldızlar Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonaları sona erdi. Kıran kırana geçen mücadelelerde minderin yıldızları adeta parladı.

KAHRAMANMARAŞ VE KAYSERİ’DE YAPILDI
24-26 Mart tarihlerinde Kayseri’de Yıldızlar Grekoromen ve Kahramanmaraş’ta Yıldızlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonları sona erdi. 3 gün süren müsabakalarda maçlar 10 sıklette yapıldı. Yapılan maçlar sonunda derece elde eden sporcular Türkiye’yi uluslararası arenalarda temsil edecek.

GREKOROMENDE KASIMPAŞA SERBESTTE İSE MARAŞ MİNDERİN KRALI
Kayseri’de düzenlenen Yıldızlar Grekoromen Türkiye Şampiyonası müsabakalarında elde edilen sonuçlara göre 57 puanla İstanbul Kasımpaşa Spor Kulübü şampiyon olurken 54 puanla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ikinci ve 48 puanla Sakarya Hendek Spor Kulübü üçüncü oldu. Ayrıca Kahramanmaraş’da yapılan Yıldızlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası müsabakalarında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 65 puanla şampiyon olurken 43 puanla İstanbul Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü ikinci ve 38 puanla Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü üçüncü oldu.

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI
Şampiyonada derece elde eden şampiyonlarımız şöyle:
GREKOROMEN (KAYSERİ)
42 kiloda
1-İsmail Oruçoğlu-Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2-Bekir Ateş-Rize Çaykur Spor Kulübü
3-Görkem Erdoğan-Sakarya Hendek Spor Kulübü
3-Fuat Çelebi-Afyon Telekom Spor Kulübü

46 kiloda
1-Mükremin Aktaş-Sakarya Hendek Spor Kulübü
2-Hakan Kızılaslan-Kayseri Şeker Spor Kulübü
3-Levent Saycan-Samsun Çarşamba Belediyesi Spor Kulübü
3-Eren Ülkü-İstanbul Tuzla Belediyesi Spor Kulübü

50 kiloda
1-Mert İlbars-Ankara TKİ Spor Kulübü
2-Kadir Kamal-Manisa Akhisar Belediyesi Spor Kulübü
3-Mücahit Tiryaki-Trabzon Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
3-Muhammet Acar-Ankara ASKİ Spor Kulübü

54 kiloda
1-Abdullah Toprak-Kayseri Şeker Spor Kulübü
2-Furkan Toprak-Manisa Akhisar Spor Kulübü
3-Müslim Barga-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
3-Furkan Karcı-İstanbul Kasımpaşa Spor Kulübü

58 kiloda
1-Serhat Kırık-Sakarya Hendek Spor Kulübü
2-Uğur Erdoğan-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
3-Abdülkadir Saydam-İstanbul Kasımpaşa Spor Kulübü
3-Furkan Oğur-Malatya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü

63 kiloda
1-Emrullah Candır-İstanbul Güreş İhtisas Spor Kulübü
2-Asım Ülkü-İstanbul Tuzla Belediyesi Spor Kulübü
3-Mustafa Olgun-Samsun Yakakent Spor Kulübü
3-M. Can Daşdemir-Ankara TEİAŞ Spor Kulübü

69 kiloda
1-Furkan Dülger-İstanbul Kasımpaşa Spor Kulübü
2-Muhittin Sarıçiçek-Sivas Zara Belediyesi Spor Kulübü
3-Yasin Kalınsazlıoğlu-Ankara TEİAŞ Spor Kulübü
3-Duran Tosun-Ankara TEİAŞ Spor Kulübü

76 kiloda
1-Mücahit Aydın-İstanbul Kasımpaşa Spor Kulübü
2-Übeyt Karamlık-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
3-Sadık Sarı-Sakarya Hendek Spor Kulübü
3-Mehmet Erbay-Bursa Yıldırım Belediyesi Spor Kulübü

85 kiloda
1-M. Furkan Dursun-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2-Hamza Dişli-Sakarya Hendek Spor Kulübü
3-Ahmet Şen-Konya Selçuklu Spor Kulübü
3-Osman Apaydın-Ankara ASKİ Spor Kulübü

100 kiloda
1-Mehmet Atcı-İstanbul Kasımpaşa Spor Kulübü
2-Fatih Önvermez-Ankara MTA Spor Kulübü
3-Ali Efe-Antalya Ferdi Spor Kulübü
3-M. Emin Öngel-Antalya Kepez Belediyesi Spor Kulübü

Takım Şampiyonları
1-İstanbul Kasımpaşa Spor Kulübü
2-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
3-Sakarya Hendek Spor Kulübü

SERBEST (KAHRAMANMARAŞ)
42 kiloda
1-Furkan Üçoluk
2-Yusuf Kaplan
3-Eray Şimşek
3-Özgür Bakar

46 kiloda
1-Emre Şahin
2-A. Burak Uzun
3-İsmet Çiftçi
3-Halil Gökdeniz

50 kiloda
1-Doğan Kara
2-Ferhat Kılıç
3-M. Ali Kesti
3-Mazlum Akyol

54 kiloda
1-Hamza Alaca
2-Burak Sinin
3-Veysel Alkan
3-Oğuzhan Çavdar

58 kiloda
1-Tolga Akyüz
2-Cavit Acar
3-Mehmet Ali Çeliker
3-Emre Kural

63 kiloda
1-Coşkun Keleş
2-A. Salim Yiğit
3-Oğuzhan Baştuğ
3-Ferhat Çakır

69 kiloda
1-Umur Aybey
2-H. Ömer Yıldırım
3-Ö. Faruk Çayır
3-İ. Şamil Özak

76 kiloda
1-Ünal Karabacak
2-Akşemsettin Teke
3-E. Mehmet Damatoğlu
3-Muhammed Yıldırım

85 kiloda
1-Yunuscan Küçük
2-Ömer Ağtaş
3-Ali Kan
3-Emirhan Topal

100 kiloda
1-Mustafa Durur
2-E. Berkan Kılıçsallayan
3-M. Tayyip Küçük
3-Feyzullah Parlar

Takım Şampiyonları
1-Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2-İstanbul Sancaktepe Spor Kulübü
3-Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

IMG_4913

IMG_4916

IMG_4942

IMG_4926

IMG_4923

IMG_4918

IMG_4951

IMG_4953

IMG_4958

IMG_4964

IMG_5000

IMG_4997

IMG_4991

IMG_4970

IMG_5002

IMG_5010

IMG_5014

IMG_5021

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo