/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / MİLLİ SPORCU BURSU ALAN SPORCULARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU!

MİLLİ SPORCU BURSU ALAN SPORCULARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU!

MİLLİ SPORCU BURSU ALAN SPORCULARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU!

 

Listede ismi olan milli sporcu bursu alan sporcularımızın üst yazıyı dikkatlice okumaları ve durumlarına uygun olan dilekçeleri 22 Ekim 2019 mesai bitimine kadar federasyonumuzun  0 312 311 96 77 nolu faksına  göndermeleri gerekmektedir.

Dilekçeler incelendikten sonra aktif veya pasif olarak bakanlığımıza bildirilecektir. Yanlış beyanda bulunanların dilekçeleri dikkate alınmayacaktır.

Örnek dilekçeler  ekte sunulmuştur.

Milli sporcu burslarının  aktif olarak kabul edilebilmesi için aşağıdaki şartlardan  en az  birisini yerine getirmiş olması şartı aranır.

  • 01 Ekim 2017 tarihinden 01 Ekim 2019 tarihine kadar (A) ve (B) sınıfı milli sporcu belgesi almış olanlar (01 Ekim 2017- 01 Ekim 2019 tarihleri arasında  (A) ve (B) sınıfında milli olmuş (Avrupa ve Dünya şampiyonalarında yarışmış) ve   millilik belgesi alanlar). (C ) sınıfı   milli sporcu belgeleri kabul edilmez.

 

  • Son bir yıl içerisinde yapılan Federasyonun Resmi faaliyet programında yer alan yaş kategorisine uygun Türkiye şampiyonalarında Olimpik branşlarda ilk SEKİZ, IOC’ nin tanıdığı Olimpik olmayan  Plaj Türkiye Şampiyonalarında ilk DÖRT. (2019 yılında  yapılan olimpik ve IOC’nin tanıdığı olimpik olmayan plaj güreşi  Türkiye şampiyonaları. Tüm kategoriler)

 

Burs almaya devam eden sporcunun  6 aydan fazla  hak mahrumiyeti cezası veya doping cezası alması durumunda  burs cezayı aldığı tarihten itibaren kesilir.

 

2019 Millilik Bursları Ust Yazı

 ÖRNEK DİLEKÇE-01 Ekim 2017- 2019 arası A ve B milli olanlar

ÖRNEK DİLEKÇE-TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI-OLİMPİK OLMAYAN

ÖRNEK DİLEKÇE-TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI-OLİMPİK

milli sporcu bursu-İSİM LİSTESİ-2019-ekim

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo