/ Ana Statü / Genel / Haberler / MİLLİ GÜREŞÇİLER AVRUPA ŞAMPİYONASI HAZIRLIKLARININ STARTINI VERDİ

MİLLİ GÜREŞÇİLER AVRUPA ŞAMPİYONASI HAZIRLIKLARININ STARTINI VERDİ

   30 Nisan- 6 Mayıs tarihleri arasında Rusya’da düzenlenecek olan Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası için ilk hazırlık kampları erkeklerde başlarken kadınlarda 14 Ocak’ta start alacak.
   Uluslararası güreş federasyonunun belirlediği yeni kuralların ilk kez uygulanacağı Avrupa şampiyonası için serbest milli takımı Ankara Elmadağ, Greko-Romen milli takımı İstanbul Sarıyer’de kampa girerken kadın milli takımında hazırlıklar 14 Ocak’ta Edirne’de başlayacak.
   Serbest güreş milli takımımız 7 Ocak’ta çalışmalarına başladı. Teknik Direktör İsak İlbayhanov yönetiminde hazırlanan  ay yıldızlılarımız 24 Ocak tarihine kadar çalışmalarını Elmadağ güreş eğitim ve kamp merkezinde sürdürecekler.  Hazırlıklarına teknik direktör Salih Bora yönetiminde 10 Ocakta start veren  Grekoromen milli takımımız ise  30 Ocak tarihine kadar İstanbul’da kamp yapacak. Kadın milli güreş takımımız ise hazırlıklarına 14 Ocak’ta Edirne TOHM merkezinde Efrahim Kahraman yönetiminde başlayacak. Kamp 27 Ocak’ta sona erecek.
MUSA AYDIN “AVRUPA ŞAMPİYONASI ÇOK ZORLU GEÇECEK”
    Avrupa güreş şampiyonası için ilk hazırlık döneminin başladığını belirten Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Avrupa şampiyonası bu yıl çok daha zorlu geçecek. Çünkü şampiyona Rusya’da ve Rus’lar kendi evlerindeki bu şampiyonada şov yapmak isteyecekler. Sadece minderde değil, minder dışındaki oyunlara karşıda dikkatli olmalıyız. Ben tüm hocalarımıza ve oyuncularımıza nasıl çalışmaları gerektiğini sürekli anlatmaya çalışıyorum. Önümüzde uzun bir hazırlık süreci var. İnşallah güzel bir hazırlık dönemi geçirir ve Rusya’dan madalyalarla döneriz. Ben tüm antrenör ve sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum” Şeklinde konuştu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo