/ Ana Statü / Genel / Haberler / GÜREŞ’TE DURMAK YOK, YOLA DEVAM

GÜREŞ’TE DURMAK YOK, YOLA DEVAM

Türk Güreş’i dolu dizgin. Son derece sistemli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Türkiye Güreş Federasyonu yine dopdolu bir haftayı geride bıraktı. Ve önümüzdeki haftanın planlarını şimdiden yapmaya başladı. İşte Türk güreşinde yaşananlar ve önümüzdeki haftanın planları:

1-Türk Spor ödülleri yarışmasında Türkiye Güreş Federasyonu en başarılı branş seçilirken Milli güreşçimiz Taha Akgül en başarılı erkek sporcu seçildi.
2- Türk Güreşi için gece gündüz çalışan Federasyon başkanı Musa Aydın Dünya Güreş Birliği (UWW) başkanı Laloviç’le İstanbul’da bir araya gelerek önemli konuları masaya yatırdı.
3- Bahçelievler Belediyesi Spor salonuna Taha Akgül adı verildi.(Geçen haftada Sivas’ta yine Taha Akgül adı verilmişti. Böylelikle Taha Akgül adına 5. Salon açılmış oldu)
4-İBB Dünya Şampiyon Kulüplerde Grekoromende Dünya 3. Oldu.
5-Rıza Kayaalp’e Türkiye’nin dizisi Diriliş Ertuğrul’dan teklif geldi..
6-Kulüpleşme konusunda ciddi çalışmalar yapan Türkiye Güreş Federasyonu önemli bir çalışmanın altına daha imza atarak Ordu Büyükşehir Belediyesi güreş takımının kurulmasını sağladı.
7- Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürülüğü Eğitim Dairesi Başkanı Selçuk Çebi 81 ilin kadrolu ve sözleşmeli antrenörlerine Trabzon Maçka’da gelişim semineri yaptı. Yaklaşık 350 antrenör katıldı.
8-Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Musa Aydın başkanlığında Ankara Elmadağ’da Seminer düzenlendi. Seminerde çok önemli konular masaya yatırıldı.
9-Güreşte; 5.Kademe Teknik Direktör kursu Ankara’da Spor .Eğitim Dairesi tarafından gerçekleştirildi..
10-2018 Yılının Büyükler Türkiye Serbest güreş Şampiyonası 21-24 Aralıkta Adana’da yapılacak.
11-.2018 Yılının Büyükler Grekoromen güreş Türkiye şampiyonası 26-30 Aralıkta Rize’de yapılacak.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo