/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / GÜREŞE 3 ÖDÜL BİRDEN

GÜREŞE 3 ÖDÜL BİRDEN

GÜREŞE 3 ÖDÜL BİRDEN

Her yıl geleneksel olarak Gazeteci Ömer Önder tarafından organize edilen ve Ülke TV sponsorluğunda düzenlenen “Sporun Devleri” ödül töreni Ankara’da yapıldı. Güreşçilerimiz Taha Akgül, Rıza Kayaalp ve Greko-Romen milli takım teknik direktörü Salih Bora ödüle layık olan isimler arasında yer aldı.
JW Marriott Otel’deki düzenlenen geceye katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada misafirlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti. Organizasyonun önemine vurgu yapan Bakan Kasapoğlu, “Son 17 yılda yapılan yatırımlar dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle karşılaştırıldığında devrim niteliğinde.” dedi. “Ülkemiz dünyanın en genç ve en dinamik nüfusuna sahip ülkelerden biri” diyerek konuşmasına devam eden Kasapoğlu, “Avrupa’da 20 milyon gençle en genç nüfusa sahip ülkeyiz. Gençlerimiz bizler için önemli. Sporu tabana yaymak gibi ve ülkemizin spor kültürü açısından gelişmesini tamamlama amacımız var. Son 17 yılda yapılan yatırımlar dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle karşılaştırıldığında devrim niteliğinde. Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelmesi, sporu sporcuyu önemsemesi yatıyor.” ifadelerini kullandı.
Kulüpler ve federasyonların bakanlık açısından önemli kurumlar olduğunu dikkati çeken Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:
“Dünyanın en yeni, en modern ve en kaliteli tesislerine sahibiz. Tüm vatandaşlarımızı tesislerimize bekliyoruz. Federasyonlarımızın kurumsallaşması noktasında, yönetimlerin şeffaflaşması, etkinliklerinin ve verimliliklerinin arttırılması noktasında çok büyük çalışmalarımız olacak. Kulüpler ve federasyonlar bizim için en önemli kurumlardan. Onlara büyük görevler düşüyor. Gençlerimizle birlikte yarınların Türkiye’sini her alanda, el ele, omuz omuza vererek hep birlikte daha yukarılara taşıyacağız. Gençlerimiz bizim her şeyimiz.”

BAŞKAN ŞAHİN’E SPORDA YILIN YEREL YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e spor alanında Gaziantep’e yaptığı projelerden dolayı “Yılın Yerel Yöneticisi” ödülü verildi. Ödül, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman tarafından takdim edildi.

GÜREŞÇİLERİMİZ İLGİ ODAĞI OLDU
Şampiyon güreşçilerimiz Taha Akgül ve Rıza Kayaalp geceye adeta damga vurdular. Salona gelen davetliler Rıza ve Taha ile fotoğraf çektirmek için uzun kuyruklar oluşturdular.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo