/ Ana Statü / Genel / Haberler / Güreş’ ten “Zeytin DALI” na destek devam ediyor.

Güreş’ ten “Zeytin DALI” na destek devam ediyor.

Türk silahlı kuvvetlerinin ülkenin sınır güvenliği için başlatmış olduğu “Zeytin Dalı” harekatı ile Mehmetçik’lerimize destek olmak ve şehitlerimizi anmak için Yalova ve Elmadağ’da başlayan A Milli takım kamplarında 8 Şubat Perşembe günü saat 13:00’da eş zamanlı etkinlik TGF tarafından düzenlenmişti.

“Zeytin Dalı” harekatına
Avrupa Şampiyonası hazırlık kampında bulunan Greko-Romen güreş milli takımımızdan bir destek daha geldi.
Dün akşam antrenmanından önce
Teknik Direktör Salih Bora ve Kaptan Rıza KAYAALP ile teknik ve yardımcı ekipler ve büyükler-U23’te Olimpiyat-Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında madalya alan; “Cenk İLDEM, Metehan BAŞAR, Emrah KUŞ, Yunus ÖZEL, Aslan ATEM, Atakan YÜKSEL, Fatih ÜÇÜNCÜ,U23’ te ise; Fatih CENGİZ, Burhan AKBUDAK, Fatih BAŞKÖY, Osman YILLDIRIM, Şerif KILIÇ, Tolgahan KARATAŞ, Ayhan KARAKUŞ, Erhan KARAKUŞ, Rahman BİLİCİ, Enes BAŞAR, Murat FIRAT, Murat DAĞ, Cengiz ARSLAN, Serkan AKKOYUN, Barış GÜNGÖR ve kampta bulunan diğer sporcular hazır bulundu..

“Kalbimizle Duamızla Mehmetçiğin Yanındayız” yazılı pankartının arkasında operasyonda bulunan Türk askerlerine destek verildi.

Güreş A Milli Takım Antrenörü ve 52kg’ da Dünya İkincisi; Remzi ÖZTÜRK; ve İmam_Hatip Hasan BIYIKLI Günün anlamına uygun bir konuşma ve sonrasında şehitlerimiz için dua ile sonrasında Fatiha okundu. Teknik Direktör Salih BORA yaptığı açıklamada;
“Şu anda ülkemiz; Suriye sınırlarında biliyorsunuz askerimiz Özgür Suriye Ordusu ile beraber teröristlere karşı mücadele veriyor. Şehitlerimizin ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.Amacımız, devletimizin ve silahlı kuvvetlerimizin vermiş oldukları mücadeleye destek ve bu büyük mücadelede yanlarında olduğumuzu, güreş milli takımı olarak hissettirmek.
Kaptan Rıza KAYAALP de yaptığı açıklamada
“Şu anda; Afrin’ de ,ülkemizin bekası için , askerimiz Özgür Suriye Ordusu ile beraber teröristlere karşı mücadele veriyor. Burada askerimize destek olmak ve şehitlerimizi anmak istedik.” dedi.
Bizler de vatanımız ve bayrağımız için mücadele ediyoruz ,ama Mehmetciğin bu mücadelesinde Şehitlik var, Gazilik var.
Bu nedenle burada şehit düşen bütün askerlerin ailesine baş sağlığı diliyoruz ve orda mücadele eden askerlerimizin Allah yardımcıları olsun inşallah.Dualarımız, kalbimiz ,gönlümüz onlarla beraberdir”dedi.
Daha öncede Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydım
“Bizler, dünyaya adaleti, kardeşliği ve hoşgörüyü hakim kılan bir milletiz”
Zeytin Dalı operasyonu ülkemiz sınırlarına göz diken ülkenin kalkınmasına engel olmak isteyen teröristler için başlamıştır.
Bu hareketi destekliyor ve başarılı olması için dua ediyoruz. Şehit olan tüm Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve Türk Milleti’ne başsağlığı diliyorum” şeklinde açıklama yapmıştı.

 20180213_170626

20180213_170612

20180213_170231 (1)

20180213_170223

20180213_170217

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo