/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / GÜREŞ CAMİASI BURSA’DA BULUŞTU

GÜREŞ CAMİASI BURSA’DA BULUŞTU

GÜREŞ CAMİASI BURSA’DA BULUŞTU

Türkiye Güreş Federasyonu, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Kocaeli ve Sakarya’da yaşayan güreş camiası için bir iftar yemeği verdi. Bursa Gölpark Bursaş tesislerindeki İftar yemeğine Bursa Valisi Yakup Canbolat, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Bursa Ak Parti Milletvekili Ahmet Kılıç,İznik Belediye Başkanı Mehmet Kağan Usta, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir,
ve 500’e yakın davetli katıldı. Yemeğin ardından bir konuşma yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Türk Güreşinin emin ellerde olduğunu belirterek “ Göreve geldiğimiz 2015 yılından bu yana Uluslararası şampiyonalarda sürekli artan bir performansla şampiyonlar çıkarıyoruz. Avrupa’ya adeta İstiklal Marşı’mızı ezberletiyoruz. Tüm bu başarılara imza atan sporcularımızı tebrik ediyorum. Ayrıca bu sene Avrupa güreş şampiyonasında 16 madalya kazanarak Cumhuriyet tarihinde bir ilki başardık.” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da spora verdiği katkılardan dolayı teşekkür eden Aydın, “Bizim sporcularımız şampiyon olduklarında daha terleri soğumadan arayıp tebrik ediyorlar. Bu durum bizim sporcularımızı çok motive ediyor. Bundan dolayı ülke olarak çok şansı olduğumuzu düşünüyorum. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Eylül ayındaki Dünya şampiyonasının önemine değinen Başkan Musa Aydın
“Bu sene yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası bizim için çok önemli. Burada ilk 6’ya girecek sporcularımız olimpiyat için kota alacak. Bizim hedefimiz 18 kotanın tamamını alıp 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda tarih yazmak. dedi” Türk spor tarihinde 1609 madalya kazandıklarının altını çizen Aydın “Olimpiyatlarda Türkiye’nin aldığı 94 madalyanın 63’ünü Güreşte kazandık. Yine Olimpiyatlarda alınan 39 altın madalyanın 29’u Güreşten geldi. O yüzden bizim asıl hedefimiz vize almak değil, Olimpiyatlarda başarılı olmaktır. Ama vize almadan da Olimpiyatlara katılmak mümkün değil. 2015 yılında bizim görevde olduğumuz yıl Rio Olimpiyatlarında Türkiye’nin aldığı 8 madalyanın 5’i güreşten geldi. Çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Geçmişte olduğu gibi 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda da başarılı olacağımıza inanıyorum.Güreş bizim medeniyetimizin inancımızın bir parçası, bizim atasporumuz, peygamber sporumuz. Bundan dolayı halkımızın beklentisi çok yüksek. Biz bu gayretle çalışıyoruz. Ramazan ayının dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyor herkese saygılarımı sunuyorum “ dedi. Konuşmalarının ardından Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Türk güreşine yaptığı katkılardan dolayı Bursa Valisi Yakup Canpolat’a plaket takdim etti.

16

4

14

3

2

10

12

11

6

5

9

8

7

1

15

13

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo