/ Ana Statü / Genel / Haberler / GREKO-ROMEN’DE TÜRKİYE’NİN EN İYİLERİ RİZE’DE BELLİ OLACAK

GREKO-ROMEN’DE TÜRKİYE’NİN EN İYİLERİ RİZE’DE BELLİ OLACAK

Serbest stilde Adana’da yapılan Türkiye şampiyonasının ardından Greko Romen stil Türkiye şampiyonası Çaykur’un sponsorluğunda Rize’de yapılacak. 26-30 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan  şampiyonada müsabakalar  Rize Yeni Şehir Spor salonunda yapılacak. Türkiye’nin en önemli sporcularının mindere çıkacağı karşılaşmalar Çarşamba günü start alacak.

Yarın saat 16:00’da teknik toplantı düzenlenecek. Teknik toplantının ardından 55-67 ve 82 kilolarda  kura çekimi yapılacak. Çarşamba günü  55-67-ve 82 kilolarda tartılar yapılacak. Ardından da bu kilolarda eleme ve yarı final müsabakaları yapılacak. Aynı gün saat 16:00’da 60-72-ve 87 kilolarda kura çekimi olacak. Perşembe günü sabah seansında 60-72 ve 87 kiloların tartı işlemi gerçekleşecek. Ardından da bu kiloda eleme ve yarı final maçlarına geçilecek. Ayrıca aynı gün  55-67 ve 82 kilolarda repesaj ve yarı final maçları oynanacak. Akşam seansındaysa bu kilolarda 3-5 ve 1.2 lik karşılaşmaları yapılacak. Cuma günü 60-72 ve 87 kiloda repesaj ve finale kalanlarla 63-77-97 ve 130 kiloda tartılar ve müsabakalar yapılacak. Aynı gün 60-72 ve 87 kilolarda dereceye giren sporcularda belli olacak. Cumartesi günü 63-77-97 ve 130 kilolarda Repesaj ve finale kalanların tartıları ile bu kiloların finalleri yapılacak.

Rize’de gerçekleşecek olan Büyük Erkekler Greko Romen güreş şampiyonası Cumartesi günü sona erecek.

MUSA AYDIN: “RİZE’LİLER GÜREŞE DOYACAK”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın geçtiğimiz hafta Adana’da Yüreğir Belediyesi sponsorluğunda müthiş bir organizasyona imza attıklarını belirterek “Bu kez de Greko Romen’de Rize’de “Çaykur” sponsorluğunda çok önemli bir şampiyonaya imza atmaya hazırlanıyoruz. Türkiye’nin  en başarılı sporcuları Rize’de Yeni Şehir Spor Salonunda halkımızın huzura çıkacaklar. Daha öncede söylediğim gibi asıl hedefimiz 2020 olimpiyatları. Bu şampiyonalar milli takımımızın kadrosunu kurmak için bizlere ışık tutuyor. Bizleri milli takım formasıyla temsil etmek isteyen güreşçiler önce burada kendilerini gösterecek. Ardından da Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarılı olup Olimpiyatlarda da madalyaları kazanacak. Dolayısıyla 2020 olimpiyatlarına giden yol Türkiye şampiyonalarından geçiyor. Şunu da belirtmek isterim ki kilolarında en başarılı sporcular Rize’ye gelecekler. Rize’li güreş severler güreşe doyacaklar. Türkiye’nin en iyilerini izlemek isteyen tüm Rize’lileri Rize Yeni Şehir Spor salonuna  davet ediyorum. Ayrıca bu şampiyonanın sponsoru Çaykur’la ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Rize’de bizleri ağırlayan ve şampiyonaya emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo