/ Ana Statü / Genel / Haberler / GREKO-ROMEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ ROMANYA’DA

GREKO-ROMEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ ROMANYA’DA

GREKO-ROMEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ ROMANYA’DA

12-18 Kasım tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenecek olan U23 dünya güreş şampiyonasında mücadele edecek olan grekoromen güreş milli takımımız bu ülkeye gitti. 10 sikletin tamamında mücadele edecek olan grekoromen güreş milli takımımızda şu isimler bulunuyor;

55kg.Doğuş Ayazcı
60kg Kerem Kamal
63kg.Onur Atalay
67kg.Murat Fırat
72kg.Cengiz Arslan
77kg.Fatih Cengiz
82kg.Burhan Akbudak
87kg.Ali Cengiz.
97kg.Süleyman Erbay
130kg. Osman Yıldırım

MUSA AYDIN: HEDEFİMİZ İLK 3

Kafile ile birlikte Romanya’ya giden Türkiye güreş federasyonu başkanı Musa Aydın hedeflerinin tüm sikletlerde madalya ve takım halinde kupa almak olduğunu söyledi. Aydın “Haziran ayında İstanbul’da düzenlenen U23 Avrupa güreş şampiyonasında oldukça başarılı sonuçların altına imza attık. Avrupa Güreş Şampiyonası’nı 3 altın, 6 gümüş ve 8 bronz madalya olmak üzere toplam 17 madalya ile tamamladık. Bu gerçekten büyük bir başarıydı.
Ayrıca Grekoromen Milli Takımı ikinci, Kadın Milli Takımı üçüncü, Serbest Güreş Milli Takımı ise yine ikinci olarak kupa kaldırdı. Geçen yıl Polonya’da düzenlenen U23 Dünya güreş şampiyonasında ise 3 altın 5 bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazandık. Bizim her zaman tek bir hedefimiz var o da Olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. U23 güreş takımımız bizim bu hedefimiz için son derece önemli. Buradan çıkacak olan güreşçiler ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmeye aday sporcular. “ dedi.
MADALYA SAYIMIZI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ
Son yıllarda Katıldıkları tüm şampiyonalarda madalya sayılarını arttırdıklarının altını çizen başkan Musa Aydın “Romanya’ya yine aynı hedefle geldik. Geçen yıl Polonya’da aldığımız madalya sayısını geçip takım sıralamasında da kürsüye çıkmak istiyoruz. Ben tüm sporcularımızın madalya alabilecek güçte olduğunu düşünüyorum. “ şeklinde konuştu.
Diğer yandan ülkemizi kadınlarda temsil edecek olan güreşçilerimiz 12 Kasım, Serbest Stilde mindere çıkacak olan güreşçilerimiz ise 14 Kasım tarihinde Romanya’ya hareket edecek. Ülkemizi kadınlar ve Serbest Stilde temsil edecek olan güreşçilerimiz ise şunlar;

KADINLAR:
50kg.Aynur Erge
53kg Zeynep Yetgil
55kg.Mehlika Öztürk
57kg.Elif Yanık
59kg.Nuray Karadağ
62kg.Aslı Tuğcu
65kg.Aslı Demir
68kg.Beste Altuğ
72kg.Buse Tosun
76kg.Ayşegül Özbeğe

SERBEST STİL:
57 KG Bekir ŞAHİN
61 KG Ertuprul KAHVECİ
65 KG Utku DOĞAN
70 KG EnesUSLU
74 KG Muhammet AKDENİZ
79 KG M.Lütfü KÜÇÜKYILDIRIM
86 KG ArifÖZEN
92 KG Semih YAZICI
97 KG Y.emre DEDE
125 KG Hüseyin CİVELEK

20181110_080900

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo