/ Ana Statü / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Evin Demirhan Dünya Üçüncüsü

Evin Demirhan Dünya Üçüncüsü

Dünya Güreş Şampiyonasının dördüncü gününde Türkiye adına mindere çıkan milli güreşçimiz Evin Demirhan Dünya üçüncüsü oldu.
IMG_7338 - Kopya
Dünya Güreş Şampiyonası Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen şampiyonanın dördüncü gününde Kadınlar branşında 48, 53, 60 ve 69 kilolarında yapılan müsabakalarla başladı. 52 ülkenin katıldığı şampiyonada yapılan müsabakalar nefes kesti.

48 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Evin Demirhan Çinli rakibini 8-6, 1/8 turunda Hollandalı rakibini 4-3 ve çeyrek finalde Polonyalı rakibini 3-2 yenerek yarı finale kadar geldi. Bu turda Romanyalı rakibi Emilia Alina Vuc’a karşı yenilen Evin, final şansını kaybetti. Evin bronz madalya maçında karşılaştığı Belaruslu rakibi Viyaleta Chyryk’i 3-1 yenerek bronz madalyaya uzandı.

Dünya Güreş Şampiyonasında milli güreşçimiz Yasemin Adar ilk defa Kadınlarda 75 kiloda Dünya Şampiyonu olarak tarihe adını altın harflerle yazdırırken bugün de 48 kiloda Evin Demirhan bronz madalya kazanarak Kadınlar branşında ilk defa iki madalya birden kazanarak bir kez tarihe geçilmiş oldu. Daha önce 58 kiloda milli sporcumuz Elif Jale Yeşilırmak 2015 Dünya Şampiyonasında bronz madalya kazanmıştı.

KADINLARDA TARİHİ GECE
Türkiye, Paris’te kadınlarda takım halinde 24 puanla 5. olarak, en iyi derecesini elde etti. Japonya 60 puanla zirvede yer alırken, 38 puanı bulunan ülkelerden Belarus ikincilik, ABD ise üçüncülük kupasını kazandı.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo