/ Ana Statü / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / ENES USLU BRONZ MADALYA KAZANDI

ENES USLU BRONZ MADALYA KAZANDI

ENES USLU BRONZ MADALYA KAZANDI

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen U23 dünya güreş şampiyonasında ülkemizi serbest Stil
70 kiloda temsil eden ve dün akşam hakem kurbanı olan Enes USLU bu akşam seansında Bronz Madalya için repesajdan gelen Özbek rakibi Ramazan İbodov ile karşılaştı. Rakibini 4-2 mağlup etmeyi başaran Enes dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

MUHAMMET AKDENİZ REPESAJ MAÇI YAPACAK

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen U23 Dünya güreş şampiyonasında ülkemizi serbest stil
74 kiloda temsil eden Muhammet AKDENİZ ilk maçında Bulgar Miroslav Donchev Hristov’u (8-5), ikinci maçında ise Özbek Muhammedali Muhtarov’u (4-2) yenerek Çeyrek Finale yükseldi. Güreşçimiz Çeyrek Finalde Avrupa 2.si Gürcü Avtandil Kenchadze’ye yenildi. Gürcü güreşçi finale yükselince sporcumuz repesaj maçı yapma hakkını elde etti. Muhammet Akdeniz bronz Madalya için repesajda Parveen MALIK (IND) vs. Akhsarbek GULAEV (SVK) maçının Galibi ile karşılaşacak. Güreşçimiz bu maçıda kazanırsa bronz madalya için Rus Timur BIZHOEV ile mücadele edecek.

ARİF ÖZEN’DE REPESAJ MAÇI YAPMA HAKKINI KAZANDI

23 yaş altı dünya güreş şampiyonasında ülkemizi serbest stil
86 kiloda temsil eden Arif ÖZEN ilk turda Japon Taisai Matsuyuki’yi (6-0) yendi. Güreşçimiz Çeyrek Finalde İranlı Kamran Ghorban Ghasempour’a yenildi. İranlı finale yükselince güreşçimiz Bronz Madalya için repesajda Alman rakibi Lars SCHAEFLE ile mücadele etme hakkını elde etti. Arif Özen bu maçı kazanırsa bronz madalya için Gankhuyag GANBAATAR (MGL) ile karşı karşıya gelecek.

ÜÇ GÜREŞÇİMİZ ELENDİ

Ülkemizi 61 kiloda temsil eden Ertuğrul KAHVECİ Japon rakibi Yudai Fujita’yı (10-0) sayı tuşuyla yendi. İranlı İman Mokhtar Sadeghikoukond’a yenildi. İranlı yarı finalde ABD’li rakibine yenilince repesaj şansı kalmadı.
92kg Semih Yazıcı Japon rakibi Takashi Ishiguro’ya yenildi ve elendi.
125 kg Hüseyin CİVELEK Kazak Yusuf Batırmurzaev’i (6-4) yendi. Ukraynalı Aleksandr Koldovskyi’ye (3-0) yenilerek şampiyonaya veda etti.

U23 DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI YARIN SONA ERİYOR

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen 23 yaş altı güreş şampiyonası yarın, bugün yapılan sikletlerin repesaj, 3-5 ve final maçlarıyla son bulacak.

social-enes-madalya

social-enes-madalya1

social-enes-bronze

social-bronze-enes-3

social-enes-bronze-2

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo