/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA İKİ OLİMPİYAT KOTASI ALDIK

DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA İKİ OLİMPİYAT KOTASI ALDIK

DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA İKİ OLİMPİYAT KOTASI ALDIK
Kazakistan’ın Başkenti Nur Sultan’da düzenlenen Dünya Büyükler Güreş şampiyonasında üçüncü gün heyecanı yaşanıyor. Olimpik sıkletlerin mindere çıktığı zorlu şampiyonada sabah seansında 60, 77, 130 kilolarda eleme ve çeyrek final müsabakalarıyla dünkü sıkletlerin repesaj maçları yapıldı.
CENK İLDEM VE RIZA KAYAALP OLİMPİYAT KOTASI ALDI
Olimpiyat ve Dünya 3.sü Avrupa 2.si Cenk İLDEM dün ikinci turda Kırgız rakibi Uzur Dzhuzupbekov’u 2-1 yenip, Çeyrek Finalde Olimpiyat Dünya Şampiyonu Ermeni Artur Aleksanyan’a 4-2 yenilmişti. Ermeni güreşçi finale yükseldiği için güreşçimiz repesaj yapma hakkını kazanmıştı. Cenk İldem ilk Repesaj maçında Finli Elias Kuosmanen ile karşılaştı. Rakibini 3-2 yenen Cenk İldem ikinci repesaj maçında İranlı Mohammed Abdollah SARAVİ ile mücade etti. Rakibi karşısında mükemmel bir performans sergileyen Cenk rakibini 7-5 yenerek bronz madalya maçına çıkma hakkını elde etti. Cenk İldem bu akşam Gürcü Giorgi MELIA ile bronz madalya mücadelesi verecek. Ayrıca bu sonuçla ilk Olimpiyat kotasıda Cenk İldem’den gelmiş oldu.
YARI FİNALE YÜKSELEN RIZA KAYAALP OLİMPİYAT KOTASI ALAN İKİNCİ GÜREŞÇİMİZ OLDU
Ülkemizi 130 Kg da temsil eden Avrupa ve Dünya şampiyonu güreşçimiz Rıza KAYAALP ilk turda Küba asıllı Dünya 3.sü Şilili Yasmani Acosta FERNANDEZ ile karşılaştı. Rakibini 4-0 yenen Rıza Kayaalp ikinci turda Çin’li Lingzhe MENG ile karşılaştı. Rahat bir performans ortaya koyan Rıza Kayaalp minderden 4-0 galip ayrılarak adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek finalde Gürcü Iakobi KAJAIA karşısına çıkan sporcumuz minderden 5-1 galip ayrılarak yarı finale yükseldi. Böylelikle Cenk İldem’den sonra Rıza Kayaalp’de olimpiyat vizesi aldı. Rıza Kayaalp akşam seansında Alman Eduard POPP ile yarı final mücadelesi verecek.
Ülkemizi 60 kiloda temsil eden Kerem Kamal ilk maçında Kırgız KANYBEK ZHOLCHUBEKOV ile karşılaştı. 3-0 öne geçen Kerem Kamal mücadeleyi şanssız bir şekilde 15-7 kaybetti ve elendi.
77 Kg Fatih CENGİZ ilk turda Hırvat Bozo Starcevic ile karşılaştı. Güreşçimiz rakibini 3-1 mağlup ederek tur atladı. Fatih Cengiz ikinci turda Belarus’tan Pavel LIAKH’e mağlup oldu.
DOU_6835

DOU_7018

DOU_6730

DOU_6683

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo