/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / BÜYÜKLER DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA İKİNCİ GÜN HEYECANI BAŞLADI

BÜYÜKLER DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA İKİNCİ GÜN HEYECANI BAŞLADI

BÜYÜKLER DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA İKİNCİ GÜN HEYECANI BAŞLADI

Kazakistan’ın Başkenti Nur Sultan’da dün başlayan Dünya Büyükler Güreş şampiyonasında ikinci gün heyecanı yaşanıyor.  Olimpik sıkletlerin mindere çıktığı zorlu şampiyonada sabah seansında 67,87, 97 kilolarda eleme ve çeyrek final müsabakaları yapıldı.  Ülkemizi 67 kiloda temsil eden Atakan YÜKSEL ilk maçında Estonya’dan Denis BOLUNOV’u çok güzel bir karşılaşma sonrasında 5-0 yendi. İkinci maçında Moldova’dan Donior   ISLAMOV’la karşılaşan son Avrupa şampiyonu güreşçimiz Atakan Yüksel 3-0 geriye düşmesine rağmen üst üste aldığı puanlarla  mücadeleyi 3-3’e getirdi ve adını bir üst tura yazdırdı. Üçüncü turda Kore’li Hansu RYU ile mücadele eden güreşçimiz rakibine mağlup oldu.

87 kiloda  Metehan BAŞAR ilk turu maç yapmadan geçti. Son iki yılın dünya şampiyonu olan sporcumuz  İkinci turda Özbek Rustam ASSAKALOV ‘a mağlup oldu.

97 kiloda Cenk İLDEM ise ilk tur mücadelesinde Kırgız, Uzur DZHUZUPBEKOV’u 2-1 yendi. Güreşçimiz ikinci maçında Ermeni rakibi   Artur ALEKSANYAN’a mağlup oldu.

Büyükler dünya güreş şampiyonasında bugün akşam seansında bu kilolarda yarı final maçlarıyla, dün yapılan 55-63-72-82 kiloların 3/5 ve final müsabakaları yapılacak.

DOU_5563 DOU_5816

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo