/ Ana Statü / Genel / Haberler / BAŞKAN MUSA AYDIN’DAN MİLLİ GÜREŞÇİLERE MORAL ZİYARETİ

BAŞKAN MUSA AYDIN’DAN MİLLİ GÜREŞÇİLERE MORAL ZİYARETİ

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Avrupa Şampiyonasına hazırlanan Serbest Güreş Milli Takımını ziyaret etti.
Başkan Aydın, 30 Nisan- 6 Mayıs tarihleri arasında Rusya’da düzenlenecek olan Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası için hazırlıkların ilk etabını Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’nde sürdüren Serbest Güreş Milli Takımı’nın kampına moral ziyaretinde bulundu. Yapılan idmanı takip eden Musa Aydın sonrasında milli takım güreşçileriyle sohbet etti. Hazırlıklarına 7 Ocak’ta teknik direktör İsak İlbayhanov yönetiminde başlayan serbest güreş milli takımımız çalışmalarının ilk etabını 24 Ocak tarihine kadar Ankara’da sürdürecek. Ay yıldızlı ekibimiz 26-28 Ocak tarihleri arasında ise Rusya’da düzenlenecek olan İvan Yarigin turnuvasına katılacak.
BAŞKAN AYDIN: BU YIL DAHA BÜYÜK BAŞARILAR HEDEFLİYORUZ.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yaptığı açıklamada geçen hafta Greko-Romen, bugünde Serbest güreş milli takımının kampını ziyaret ettiğini belirterek “Hem sporcularımızın hem de teknik heyet büyük bir hırsla çalışmalarını sürdürüyor. Burada ki sinerji bizleri de mutlu etti. Geçen yıl 5 Avrupa şampiyonu çıkartarak büyük bir başarıya imza atmıştık. Paris’te ise 7 madalya kazandık. Üstelik bu madalyalar olimpik sıkletlerde. Tüm rekorları alt üst ettik. Güreş bizim Ata sporumuz geçen sene olduğu gibi bu sezonda tüm Dünya’ya İstiklal Marşımızı ezberleteceğiz.” dedi. Rusya’nın ev sahipliğinde 30 Nisan’da Avrupa Şampiyonası’nın, Macaristan’da da ekim ayında Dünya Şampiyonası’nın başlayacağını dile getiren Aydın, “Rusya ev sahipliği avantajını kullanacak. Rusya burada başarı elde ederek büyük bir şov yapmak isteyecek. Bundan dolayı işimiz zor. Bu zorluğu biliyoruz ve biz de ona göre hazırlıklarımızı yapıyoruz. İnşallah Rusya’da Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz. Biz bütün sıkletlerde altın madalya hedefliyoruz ve bekliyoruz. İnşallah sporcularımız üzerine düşeni yapacak ve ülkemizi başarıyla temsil edecekler.” ifadelerini kullandı.
Milli güreşçilerle akşam yemeği yiyen Başkan Aydın, sporculara başarı dileklerinde bulundu. Daha sonra Başkan Aydın, teknik ekiple toplantı yaptı.

IMG-20180119-WA0026
IMG-20180119-WA0022
IMG-20180119-WA0017

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo