/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / BAŞKAN MUSA AYDIN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIM KAMPINI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN MUSA AYDIN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIM KAMPINI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN MUSA AYDIN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIM KAMPINI ZİYARET ETTİ

25-30 Haziran tarihleri arasında Beyaz Rusya’da düzenlenecek olan Avrupa oyunlarına katılacak olan Serbest Güreş Milli Takımımız hazırlıklarını Elmadağ Güreş Kamp Eğitim Merkezinde sürdürüyor. 21 Haziran’a kadar devam edecek olan kampı bugün Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ziyaret etti. Takımın son durumu hakkında Teknik Direktör Isak Irbaikhanov ve teknik ekipten bilgiler alan başkan Aydın kampta yer alan oyuncularla tek tek sohbet etti. Federasyon Başkanı Musa Aydın, Olimpiyatlara artık 1 yıllık bir zamanın kaldığını belirterek “Önümüzdeki yıl 2020 Tokyo Olimpiyatları var. 2019 Dünya Şampiyonası’nda olimpiyat kotası verilecek. Amacımız Dünya Şampiyonası’nda tüm kotaları almak. Eğer bunu başarabilirsek, 2020’ye kafamız rahat gireriz ve Tokyo Olimpiyatları’na çok daha iyi hazırlanırız. Romanya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında tarihi bir başarının altına imza attık. Şimdi önümüzde Avrupa oyunları var. Bu oyunlar dünya şampiyonası öncesinde bizim için iyi bir prova olacak.” dedi. Avrupa oyunlarından sonra da dünya şampiyonası’na kadar önlerinde önemli organizasyonların bulunduğunu belirten Aydın’ın, “Dünya Şampiyonası’nda başarılı olup kotaları almak istiyorsak, dünya şampiyonasına kadar yapılacak Avrupa oyunları ve turnuvalarda iyi sonuçlar almalıyız. İnşallah dünya şampiyonasında da başarılı olup olimpiyat kotalarını alırız. Ama bizim için asıl başarı kota almak değil Olimpiyatlarda madalya kazanmak. Türk sporunun lokomotifi olarak Tokyo’dan tarihi başarılarla dönmek istiyoruz “ şeklinde konuştu.

MİLLİ TAKIMIMIZ KAZAKİSTAN YOLCUSU

Diğer yandan serbest güreş milli takımımız U23 ağırlıklı bir kadro ile Kazakistan’da düzenlenecek olan Kaba Uulu Kozhomkul Memorial Uluslararası güreş turnuvası için Bişkek’e hareket etti. Başkan Musa Aydın tarafından Kazakistan’a yolcu edilen serbest güreş milli takımımızda şu isimler yer alıyor:

57 Kilo: Şaban Kızıltaş
61 Kilo: Selahattin Sert
61 Kilo: Emrah Ormanoğlu
65 Kilo: Selim Kozan
65 Kilo: Utku Doğan
65 Kilo: Mehmet Emin Öğüt
74 Kilo: İsa Demir
74 Kilo: Enes Uslu
79 Kilo: Muhammet Nuri Kotanoğlu
86 Kilo: Osman Göçen
86 Kilo: Caner Demirtaş
97 Kilo: Rıza Yıldırım
97 Kilo: İbrahim Çiftçi
125 Kilo: Salim Ercan.
Milliler 15 Haziran tarihinde yurda dönecek.
IMG-20190611-WA0026

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo