/ Ana Statü / Genel / Haberler / Başkan Aydın: “Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun”

Başkan Aydın: “Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun”

Federasyon Başkanımız Musa Aydın, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
başkan 1
Mesajında eğitime yapılan her türlü desteğe, her zaman hazır olduklarını belirten Başkan Aydın, “Çocuklarımıza iyi bir eğitim imkanı sağlarsak, iyi şeyler öğretebilirsek gelecek o kadar aydınlık olacak. İlk defa okul sıralarına oturacak ve bu sene eğitim öğretim hayatından mezun olup üniversite hayatına atılacak öğrencilerimizin hepsine güveniyoruz. Sizler bizim ülkemizin geleceğisiniz. Ülkemiz sizlerin başarılarıyla aydınlık bir geleceğe sahip olacak” ifadelerini kullandı.

HEDEF EĞİTİM SEVİYESİNİ YÜKSELTMEK
Geleceğin sağlam temeller üzerinde kurulmasının ve yarınlara güvenle bakılmasının ön koşulunun, çocukların eğitim seviyesini yükseltmek olduğunu vurgulayan Başkan Musa Aydın, “Çocuklarımız kendine güvenen, eleştirel düşünebilen ve sorgulayan kişiler olarak yetiştirilmelidir. Bu nedenle hızlı bir değişim ve gelişim süreci yaşayan Türkiye’de eğitim standartlarının hızla yükselmesi ve çocuklarımızın toplumumuza faydalı insanlar olarak yetişmeleri en büyük hedefimizdir” dedi.

Yeni eğitim-öğretim yılında öğretmenlere de seslenen Başkan Aydın, “Öğretmenlik mesleği en kutsal meslekler arasında yer alıyor. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, öğretmenlerimizin verdiği başarılı eğitimler sayesinde ilerleyecek. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında çocuklarımızın bilgili, kendine güvenen, düşünen, araştıran ve dünyaya açık insanlar olarak yetişmelerini diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının öğretmenlerimize, öğrencilerimize, tüm eğitim çevresine başarılar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo