/ Ana Statü / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Başkan Aydın: “2020 Tokyo Olimpiyatlarında Herkes Türk Güreşini Konuşacak”

Başkan Aydın: “2020 Tokyo Olimpiyatlarında Herkes Türk Güreşini Konuşacak”

Türkiye Güreş Milli Takımları İslam Oyunları için Azerbaycan’a gidiyor. Konuyla ilgili konuşan Başkan Musa Aydın, “Önümüzde İslam Dayanışma Oyunları ve Dünya Şampiyonamız var. Buralardan da inşallah alnımızın akıyla döneceğimize inanıyorum. Çünkü sporcularımızda bu potansiyel var. Artık güreşte yeni bir sayfa açtık. Yeni başarılara imza atmaya ve yeni tarihler yazmaya hazırız. Göreceksiniz 2020 Tokyo Olimpiyatlarında herkes Türk güreşini konuşacak” dedi.
4. İslam Oyunları
Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen İslam Dayanışma oyunları Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de görkemli açılış töreniyle başladı. Organizasyonda 57 ülkeden gelen 3 bin 500 sporcu 21 farklı spor branşında yarışacak.

17 Mayıs tarihinde başlayacak olan güreş müsabakaları 21 Mayıs tarihinde sona erecek. Kadınlar, Grekoromen ve Serbest kategorilerinde toplam 24 sıklette yapılacak olan müsabakalarda Türkiye’yi 24 milli güreşçi temsil edecek.

BAŞKAN AYDIN: “TÜRKİYE OLİMPİYATLARI ARATMAYACAKTIR”
Organizasyon hakkında konuşan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, “İslam Dayanışma Oyunları şu anda dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri. Olimpiyatlar gibi 4 yılda bir yapılıyor ve gün geçtikçe daha da çok değer kazanıyor. Haliyle Türkiye Güreş Federasyonu olarak bu dev organizasyona özel önem veriyoruz. İnşallah 5. İslam Dayanışma Oyunları 2021’de ülkemiz ev sahipliğinde olacak. Ben inanıyorum ki, Türkiye bunu Olimpiyatları aratmayacak kadar güzel bir organizasyonla yapacaktır” dedi.
IMG_0426
“İSLAM OYUNLARINDA BAŞARIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ”
Geçtiğimiz günlerde Sırbistan’da yapılan Avrupa Şampiyonasında Türkiye’nin çok iyi bir başarı gösterdiğini ve bunu İslam Dayanışma Oyunlarında da devam ettireceklerini belirten Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti:

“GÜREŞTE YENİ BİR SAYFA AÇTIK”
“Türkiye’nin minderdeki başarısı tarihi rekorlar kırarak devam ediyor. Önümüzde İslam Dayanışma Oyunları ve Dünya Şampiyonamız var. Buralardan da inşallah alnımızın akıyla döneceğimize inanıyorum. Çünkü sporcularımızda bu potansiyel var. Artık güreşte yeni bir sayfa açtık. Yeni başarılara imza atmaya ve yeni tarihler yazmaya hazırız. Göreceksiniz 2020 Tokyo Olimpiyatlarında herkes Türk güreşini konuşacak.”

MİLLİ TAKIM KADROLARIMIZ
4. İslami Dayanışma Oyunlarında güreşecek sporcuların ve teknik kadronun isimleri şöyle:

SERBEST MİLLİ TAKIMI
57 kiloda Nebi Uzun
61 kiloda Münir Recep Aktaş
65 kiloda Sefa Aksoy
70 kiloda Zafer Dama
74 kiloda Soner Demirtaş
86 kiloda Selim Yaşar
97 kiloda Müren Mutlu
125 kiloda Salim Ercan

Yüksel Şanlı Teknik Direktör
Adem Bereket Antrenör
Abdullah Çakmar-Antrenör

GREKOROMEN MİLLİ TAKIMI
59 kiloda Mustafa Sağlam
66 kiloda Abdülsamet Günal
71 kiloda İlker Sönmez
75 kiloda Furkan Bayrak
80 kiloda Burhan Akbudak
85 kiloda Ali Cengiz
98 kiloda Süleyman Demirci
130 kiloda Osman Yıldırım

Salih Bora-Teknik Direktör
Serkan Özden-Antrenör
Akif Canbaş-Antrenör

KADINLAR MİLLİ TAKIMI
48 kiloda Evin Demirhan
53 kiloda Burcu Kebiç
55 kiloda Bediha Gün
58 kiloda Derya Bayhan
60 kiloda amze Nur Adakan
63 kiloda Hafize Şahin
69 kiloda Buse Tosun
75 kiloda Yasemin Adar

Yılmaz Kurt-Teknik Direktör
Efrahim Kahraman-Antrenör
Hakkı Gürel-Antrenör

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo