/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / BAKAN KASAPOĞLU TARİH YAZAN GÜREŞÇİLERİ KABUL ETTİ

BAKAN KASAPOĞLU TARİH YAZAN GÜREŞÇİLERİ KABUL ETTİ

BAKAN KASAPOĞLU TARİH YAZAN GÜREŞÇİLERİ KABUL ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası’nda serbest, grekoromen ve kadınlar kategorilerinde 6’sı altın, 2’si gümüş, 8’i bronz olmak üzere toplamda 16 madalya kazanan milli güreşçileri makamında ağırladı.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve teknik ekip ile birlikte Bakan Kasapoğlu’nu ziyaret eden milli sporcular, Avrupa Şampiyonası’nda kazandıkları kupaları da yanlarında getirdi. Milli güreşçileri tek tek tebrik eden Bakan Kasapoğlu, “Sayenizde çok güzel bir hafta geçirdik. Hepinizi tebrik ediyorum. Her arkadaşımı ayrı ayrı kutluyorum. Sizler bizim gururumuz oldunuz. İnşallah bundan sonraki süreçte de sizleri hem desteklemeye hem sizlerin yanında olmaya hem de sizlerle gurur duymaya devam edeceğiz. Buna inancımız tam. Önümüzde çok önemli bir olimpiyat var. Bu olimpiyata yönelik de hazırlıklar güzel gidiyor. Hem federasyonumuzu, başkanımızı, yöneticilerimiz, antrenörlerimizi, teknik heyetimizi, siz değerli sporcularımız ve emeği olan tüm camiamızı tebrik ediyorum. Rabbim sizleri nazarlardan esirgesin. İnşallah daha büyük başarılarla hep birlikte buluşmak ümidiyle” ifadelerini kullandı.

“OMUZ OMUZA YÜRÜYECEĞİZ”

Güreş camiasının takdire şayan olduğunu ve imkanlarını genişleteceklerini ifade eden Kasapoğlu, “Cumhurbaşkanımız spora çok önem veren birisi. Bu anlamda çok şanslıyız. Spor bizim için son 17 yılda ayrı bir devrim alanı oldu. Sizlerin bu başarıları da inşallah bu işi taçlandıracak. Son 17 yılda sporda tesisleşmeye yapılan yatırımlar devasa. Bu anlamda da Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran borçluyuz. Biz de inşallah bu yatırımların karşılığını sizler gibi başarılı, değerli sporcularımızla hem sportif anlamda başarılı hem de karakter olarak her biriniz ayrı arkadaşlarımızsınız. Tüm ekibi de takdire şayan görüyorum. Spor bütündür. Sadece başarı anlamında değil, kişilikte çok önemli. Bu vesileyle sizleri, güreş camiamızı, sporcularımızı hep örnek gösteriyorum. Bu örnekleri daha da çoğaltacağız. İmkanları genişleteceğiz. Geçen hafta Bükreş’teki manzara benim için heyecan verici anlardı. Bu anları inşallah çoğaltmak nasip olur. Bayrağımızı dalgalandırmak, İstiklal marşımızı dinletmek gerçekten ayrı bir gurur. Bu gururu bizlere yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bizler de bakanlık olarak her zaman sizlerin yanınızda olacağız. Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya şampiyonumuz. Sizler için hem sporcu yönü hem kişiliği ile örnek bir isim. Hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.
MUSA AYDIN: MADALYA SAYIMIZ DAHA FAZLA OLABİLİRDİ
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise bazı maçları şanssız bir şekilde kaybettiklerini belirterek “Bizim için gerçekten tarihi bir başarı oldu. 16 madalya kazandık. Ama şanssız kaybettiğimiz maçlar olmasa madalya sayımız çok daha fazla olabilirdi. Bizleri böylesine önemli bir şampiyonada yanlız bırakmadığınız ve bugünde kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.” Şeklinde konuştu.
Bakanlık binasında gerçekleşen kabulde, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Bakan Yarcımcısı Sinan Aksu, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, teknik ekip ve sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

WhatsApp Image 2019-04-17 at 16.42.53 WhatsApp Image 2019-04-17 at 16.42.54 WhatsApp Image 2019-04-17 at 16.42.53 (3) WhatsApp Image 2019-04-17 at 16.42.53 (2) WhatsApp Image 2019-04-17 at 16.42.53 (1)

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo