/ Ana Statü / Genel / Haberler / 8. ULUSLARARASI MEHMET AKİF PİRİM GÜREŞ TURNUVASI BAŞLIYOR

8. ULUSLARARASI MEHMET AKİF PİRİM GÜREŞ TURNUVASI BAŞLIYOR

8. ULUSLARARASI MEHMET AKİF PİRİM GÜREŞ TURNUVASI BAŞLIYOR

Olimpiyat Şampiyonu Mehmet Akif Pirim adına bu yıl 8.’si düzenlenecek olan Uluslararası Mehmet Akif Pirim Yıldızlar GrekoRomen Güreş Turnuvası başlıyor.

10-12 Ağustos tarihleri arasında Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan spor salonunda gerçekleştirilecek olan turnuvaya yurtiçi ve yurt dışından yüzden fazla sporcunun katılması bekleniyor.
Türkiye Güreş Federasyonu, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Rize Güreş İl Temsilciliği koordinesinde gerçekleştirilecek turnuva hakkında açıklamalarda bulunan Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, “Güreş Federasyonumuz tarafından bu yıl turnuvaya 5 ülke davet edildi. Türkiye dahil 6 ülkenin sporcuları turnuvada ter dökecekler. Rize’li Olimpiyat Şampiyonumuz adına 8’incisi düzenlenecek olan turnuvada zevkli ve heyecanlı müsabakalar olacağı kanısındayım. Rize’li ve Pazar’lı tüm güreş severleri spor salonuna davet ediyoruz” dedi. Türkiye Güreş federerasyonu başkanı Musa Aydın’da şampiyonanın önemine değinerek “Yıldızlar yaş kategorilerisi bizim için çok önemli. Bu yaş grubundaki sporcularımızın Uluslararası deneyim kazanmaları açısından turnuva büyük önem taşıyor.Ben burada yapılacak olan karşılaşmaların son derece zevkli ve çekilmeli geçeceğini düşünüyorum. Ayrıca Olimpiyat şampiyonu olarak bayrağımızı dalgalandırmış ve ülke güreşine büyük hizmetleri dokunmuş Mehmet Akif Prim adına düzenleniyor olması da bu şampiyonayı bizim için daha da önemli kılıyor” dedi. Olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Pirim ise kendi adına Uluslararası bir turnuva düzenlenmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek “Bu yıl 8.’si düzenlenen turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum. Kendi memleketim olan Rize’nin dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu tüm katılımcılar görecekler. Ve buradan güzel anılarla ayrılacaklar” dedi.

İNFO MEHMET AKİF PRİM TOURNAMENT

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo