/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / YAŞAR DOĞU TURNUVASINDA MADALYA YAĞMURU 2 GÜNDE 13 MADALYA KAZANDIK

YAŞAR DOĞU TURNUVASINDA MADALYA YAĞMURU 2 GÜNDE 13 MADALYA KAZANDIK

YAŞAR DOĞU TURNUVASINDA MADALYA YAĞMURU 2 GÜNDE 13 MADALYA KAZANDIK

İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonunda yapılmakta olan 48. Yaşar DOĞU Uluslararası Güreş Turnuvasında ikinci gününde Serbest Stilde 5 sıklette Kadınlarda 4 Sıklette Finaller sonunda Madalya kazananlar ile Serbest Stilde 61, 74, 79, 92 ve 125 kg finalistleri belli oldu.
Serbest Stilde 86 kg Olimpiyat 2.si Güreşçimiz Selim YAŞAR Altın Madalya kazandı.
70 kg Haydar YAVUZ Gümüş madalya kazandı
Kadınlarda ise;
59 Kg Elif YANIK
62 Kg Derya BAYHAN
72 Kg Merve PUL Gümüş Madalya
53 Kg Zeynep YETGİL
62 Kg Aslı TUĞCU ve Sude BERDAN
72 Kg Vahide Nur GÖK Bronz Madalya kazandılar
Serbest Stilde 86 Kg Olimpiyat Dünya 2.si Selim YAŞAR finalde Dağıstan asıllı Bulgar rakibi Ahmet Amaev’i (4-0) yenerek ALTIN MADALYA kazandı
70 Kg Haydar YAVUZ ise finalde karşılaştığı Avrupa şampiyonu Rus asıllı Özbek rakibi İlyas Bekbulatov’a yenilince Gümüş Madalya kazandı
Kadınlarda ise;
59 Kg
Finalde Kırgız rakibi Nazıra Kyzy Marsbek’e yenilen Elif YANIK,
62 kg Azerbaycanlı Elis Manolova’ya yenilen Derya BAYHAN
72 Kg Finalinde Romen Axente’ye yenilen Merve PUL GÜMÜŞ Madalya kazandılar
53 Kg Zeynep YETGİL rakibi Emine Çataloğlu’nu yenerek BRONZ MADALYA kazandı
Aynı şekilde
59 Kg Nurife DUMAN
62 kg Aslı TUĞCU ve Sude BERDAN
72 kg Vahide Nur GÖK de Bronz Madalya kazandılar
Dün de Kadınlarda;
50 Kg Evin DEMİRHAN ve 68 Kg Buse TOSUN Gümüş Madalya,
50 Kg Aynur ERGE Bronz Madalya kazanmışlardı
ÜÇ GÜREŞÇİMİZ FİNALDE…
İkinci gün müsabakaları sonunda rakiplerini yenen;
61 Kg Hamza ALACA,
79 Kg Nuri TEMUR
125 Kg Tanju GEMİCİ finale yükseldiler.
Yıldızlarda Avrupa ve Dünya Şampiyonu genç Güreşçimiz Hamza ALACA Avrupa 3.sü Recep TOPAL’ı yenerek finalde Azerbaycanlı İntigam VALİZADE ile karşılaşmaya hak kazandı
Türkiye Şampiyonasında Taha Akgül’e yenilip 2.ci olan Kırkpınar Başpehlivanlarımızdan
125 kg Tanju GEMİCİ Dünya 3.sü Özbek Hasanbay Rakhimov’u yenerek finale yükseldi. Güreşçimiz finalde Avrupa 2.si Dünya 3.sü Azerbaycanlı Cemalettin Magamedov ile karşılaşacak
79 kg Nuri TEMUR da finalde Dünya Gençler Şampiyonu Azerbaycanlı Abubakr Abakarov ile karşılaşacak
BRONZ MADALYA İÇİN;
79 kg Ramazan SARI – M.Nuri KOTANOĞLU ile
Ömer Faruk KARADENİZ – Batuhan KIŞ ile
125 kg Hüseyin CİVELEK – Özbek Hasanbay Rakhimov ile karşılaşacaklar
Ayrıca;
61 kg Recep TOPAL ve M.Recep AKTAŞ
74 kg Yakup GÖR
92 kg Erhan YAYLACI ise repesajdan gelecek rakipleri ile BRONZ MADALYA için karşılaşacaklar
Pazar günü ayrıca 5 sıklette Repesaj Müsabakaları yapılırken,
Kadınlarda ise;
55 kg, 62 kg ve 76 kg Eleme ve Finalleri yapılacak
Avrupa Dünya Şampiyonumuz Yasemin ADAR ile Avrupa şampiyonu Elif Jale YESILIRMAK da mindere çıkacaklar. Milliler iki gün sonunda 1 altın 6 gümüş 6 bronz olmak üzere toplam 13 madalya kazandı.

_R6I0003

_R6I0018

_R6I0030

_R6I0053

_R6I0063

_R6I9406

_R6I9419

_R6I9449

_R6I9520

_R6I9702

_R6I9836

_R6I9891

_R6I9903

_R6I9975

WhatsApp Image 2020-01-11 at 20.07.58 (1)

WhatsApp Image 2020-01-11 at 20.07.58

WhatsApp Image 2020-01-11 at 20.08.03

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo