/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / TAHA AKGÜL ALTIN MADALYA KAZANDI

TAHA AKGÜL ALTIN MADALYA KAZANDI

TAHA AKGÜL ALTIN MADALYA KAZANDI

47. Uluslararası Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasında Serbest Stilde Olimpiyat Dünya Avrupa Şampiyonumuz Taha Akgül finalde karşılaştığı ABD’li rakibi Dünya 3.sü Nicolas Edward Gwiazdowski’yi (5-1) yenerek ALTIN MADALYA kazandı.
Rakibi karşısında çok üstün ve rahat bir müsabaka çıkartan Şampiyon Güreşçimiz turnuvada ülkemize ikinci Altın Madalyayı kazandırdı.
Cengizhan ERDOĞAN ve M.Nuri KOTANOĞLU BRONZ MADALYA Kazandılar…
65 Kg Cengizhan ERDOĞAN Hintli rakibi Sonba Tanaji Gongane’yi (10-0) sayı tuşuyla yenerek Bronz Madalya kazandı
79 Kg Muhammet Nuri KOTANOĞLU da Abdülkadir ÖZMEN’i (5-2) yenerek BRONZ MADALYA kazandı.
Türkiye böylece iki günde Toplamda ;
2 ALTIN
2 GÜMÜŞ
5 BRONZ
9 Madalya kazandı.
BUSE TOSUN FİNALDE…
Yaşar DOĞU Turnuvasında
Kadınlarda ;
72 Kg Buse TOSUN Beste ALTUĞ ‘u (8-4) Özbek Nilufer Gadaeva’yı tuşla yendi. Yarıfinalde de Avrupa 2.si Rus Aliena Starodubtseva’yı (15-4) sayı tuşuyla yenerek finale yükseldi
Güreşçimiz finalde Avrupa Gençler Şampiyonu Belarus Anastasia Zımıankova ile karşılaşacak
Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasında
Enes USLU, Yakup GÖR Osman GÖÇEN Baki ŞAHİN Süleyman KARADENİZ BRONZ MADALYA MAÇINDA..
Yasemin ADAR, Selim YAŞAR ve Fatih YAŞARLI REPESAJDA…
Uluslararası
47. Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasında
Serbest Stilde ;
74 Kg Yakup GÖR Cezayirli Ishak Boukhors’u ve Dağıstan asıllı Macar Murad Kuramagomedov’u (16-6) sayı tuşuyla yenerek yarıfinale yükseldi Güreşçimiz yarıfinalde Olimpiyat Dünya Şampiyonu ABD’li Jordan Burrougs’a yenildi Bronz Madalya için repesajdan gelecek Slovak Salkanazov/Macar Vida galibiyle karşılaşacak
74 Kg Enes USLU Azerbaycanlı Mahal Novruzov’u (10-5) Çeyrek Finalde Tunuslu Maher Ghanmi’yi (12-7) yenerek yarıfinale yükseldi
Güreşçimiz yarıfinalde Avrupa ve Dünya Şampiyonu Küba asıllı İtalyan Frank Chamizo Marquez’e sakatlığı nedeniyle yenildi Bronz Madalya için repesajdan gelecek
Fazlı ERYILMAZ / Kazak galibiyle
karşılaşacak
84 Kg Osman GÖÇEN Çeyrek Finalde Kazak Bahtiyar Izbassarov ‘u (10-4) yenerek yarıfinale yükseldi Güreşçimiz yarıfinalde Dünya 2.si Hintli Deepak Punia’ya yenildi Bronz Madalya için ABD’ li Downey ile karşılaşacak
97 Kg Baki ŞAHİN Çeyrek Finalde Olimpiyat Dünya Şampiyonu ABD’li Synder Kyle’e (12-2) yenildi BRONZ MADALYA için Macar Pavlo Oliynik ile karşılaşacak
REPESAJ MAÇLARIMIZ ;
Kadınlarda ;
Avrupa Dünya Şampiyonumuz Yasemin ADAR Avrupa 2.si Avusturyalı Martina Kuenz’u tuşla yendi Çeyrek Finalde Olimpiyat Şampiyonu Kanadalı Erica Elizabeth WİEBE’e çekişmeli geçen müsabakada (6-2) yenildi Rakibi finale yükseldiği için Güreşçimiz repesajda Hintli Kakran ile karşılaşacak
Rakibini yenerse Bronz madalya için Dünya Şampiyonu Alman Alina Rotter Focken ile karşılaşacak
Serbest Stilde ;
86 kg Selim YAŞAR Macar Patrick Szurovszki’yi sayı tuşuyla yendi
Avrupa 2.si Azerbaycanlı Aleksandr Gostiev’e 6-4 öndeyken son saniyelerde verdiği puanlarla (6-6)’dan kaybetti
Güreşçimiz repesajda Azerbaycanlı Murad Süleymanov ile karşılaşacak
92 Kg Erhan YAYLACI U23 Dünya Şampiyonu Azerbaycanlı Shamil Zubariov’a son anlarda (5-4) yenildi
Süleyman KARADENİZ Çeyrek Finalde Avrupa Gençler 2.si Macar Bendeguz Toth’a (7-5) kaybetti Bronz Madalya için
Hintli Viky ile karşılaşacak
97 Kg Fatih YAŞARLI Çeyrek Finalde İranlı Halil Shanbanger’e yenildi. Repesajda İtalyan rakibi ile karşılaşacak

20

21

22

23

24

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo