/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / YAŞAR DOĞU GÜREŞ TURNUVASINDA 6 MADALYA KAZANDIK…

YAŞAR DOĞU GÜREŞ TURNUVASINDA 6 MADALYA KAZANDIK…

YAŞAR DOĞU GÜREŞ TURNUVASINDA
6 MADALYA KAZANDIK…
Bedia GÜN ALTIN Evin DEMİRHAN BRONZ Madalya kazandı
İstanbul Bağcılar Olimpik Salonda başlayan UWW Ranking Series Grand Prix niteliğindeki
Uluslararası 47. Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasında Kadınlarda Bedia GÜN ALTIN Evin DEMİRHAN Bronz Madalya kazandılar
Serbest Stilde ise Barış KAYA ve Münir Recep AKTAŞ GÜMÜŞ
Emrah Ormanoğlu ve Haydar YAVUZ BRONZ MADALYA kazandılar
Kadınlarda ;
55 kg Bedia GÜN Belarus Zalina Sıdakova ve Kanadalı Sementha Stewart’ı (10-0) sayı tuşuyla yenerek geldiği finalde Kazak rakibi Zülfira Yakhyarova’yı (2-1) öndeyken tuşladı ve Altın Madalya kazandı
59 kg Evin DEMİRHAN Belarus Stankevich’i ve Kanadalı Kramble’yi yenerek geldiği müsabakada Avrupa Gençler Şampiyonu Veronika Gurskaya’yı (10-0) sayı tuşuyla yenerek Bronz Madalya kazandı
BRONZ MADALYA Müsabakalarında kaybeden Sinem KÖROĞLU, Elif YANIK ve Şule KABAK turnuvada 5. Oldular.
BARIŞ KAYA ve M.Recep AKTAŞ GÜMÜŞ, Emrah ORMANOĞLU ve Haydar YAVUZ BRONZ MADALYA KAZANDI
Yaşar DOĞU Turnuvasında Serbest Stilde
57 kg Barış KAYA finalde Gürcü asıllı İtalyan Givi Davidovi’ye ilk devresini (5-2) önde bitirdiği müsabakada yenilerek Gümüş Madalya kazandı
61kg Münir Recep AKTAŞ finalde karşılaştığı Hintli rakibi Rahul Aware’ye (4-1) yenilince Gümüş Madalya kazandı
Bu sıklette Bronz Madalya mücadelesinde iki Türk Güreşçimiz karşılaştı. Emrah Ormanoğlu rakibi Cabbar DUYUM’u (2-2) den son puanı aldığından yenerek BRONZ MADALYA kazandı
70 kg Haydar YAVUZ da Macar rakibi Daniel Antal’ı (11-0) sayı tuşuyla yenerek BRONZ MADALYA kazandı
Böylece Turnuvada ilk günde Güreşçilermiz Kadınlarda ;
1 ALTIN Madalya
Bedia GÜN
1 Bronz Madalya
Evin DEMİRHAN
Serbest Stilde ;
2 GÜMÜŞ Madalya
Barış KAYA
Münir Recep AKTAŞ
2 Bronz Madalya
Haydar YAVUZ
Emrah Ormanoğlu
Toplamda ;
1 ALTIN
2 GÜMÜŞ
3 BRONZ
6 Madalya kazanmış olduk.
TAHA AKGÜL FİNALDE
Uluslararası 47. Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasının gündüz bölümünde yapılan müsabakalarda Avrupa Dünya Olimpiyat Şampiyonumuz Taha Akgül finale yükseldi Güreşçimiz Çeyrek Finalde Avrupa 2.si Macar Daniel Ligeti’yi (5-2), yarıfinalde de İranlı Asya Şampiyonu Yadallah Mohammedkazım Mohebbi’yi 1 dakika 10 saniyede ayak kilidi ile (12-0) sayı tuşuyla yenerek finale yükseldi. Güreşçimiz finalde ABD’li Dünya 3.sü Nicolas Edward Gwiazdowski ile karşılaşacak
Cengizhan ERDOĞAN, M.Nuri KOTANOĞLU ve A.ÖZMEN BRONZ MADALYA MAÇINDA…
65 kg Cengizhan ERDOĞAN Çeyrek Finalde Kırgız Tilek Sharsheev’i (12-1) sayı tuşuyla yendi Yarıfinalde Dağıstan asıllı Bahreynli rakibi Hacı Mohammed Ali’ye (3-0) öndeyken son dakikalarda verdiği puanlarla (5-3) kaybetti. Bronz madalya için Hintli rakibi Sonba Tanaji Gongane ile karşılaşacak
79 kg Muhammet Nuri KOTANOĞLU Cezayirli Benferdallah’ı (8-3) Çeyrek Finalde Alman rakibi Benjamin Sezgin’i (5-4) yendi Yarıfinalde Avrupa 2.si Slovak Akhsarbek Gulaev’e (2-2) son puanı verdiği için kaybetti
Bronz Madalya için diğer Güreşçimiz Abdülkadir ÖZMEN ile karşılaşacak
KADINLARDA;
57 kg Özge FINDIKÇI Ukraynalı rakibi Tatiana KİT’e yenildi Repesajda Alman rakibi Sandra Paruszewski ile karşılaşacak
Serbest Stilde ;
74 kg Yakup GÖR Cezayirli İshak Boukhors ile
Fazlı ERYILMAZ Dünya Şampiyonu Küba asıllı İtalyan Frank Chamizo Marquez ile
Enes Uslu Azerbaycanlı Mahal Navruzov ile
85 kg Selim YAŞAR Avrupa 2.si Macar Patrick Szurovszki
Osman GÖÇEN Kazak Bahtiyar Izbassarov ile
92 kg Erhan YAYLACI Azerbaycanlı Shamil Zubariov ile
Süleyman Karadeniz Macar Bendeguz Toth ile
İbrahim BÖLÜKBAŞI Hintli Viky ile
97 kg Rıza Yıldırım Kırgız Magomed Musaev ile
Baki ŞAHİN Olimpiyat Dünya Şampiyonu ABD’li Synder Kyle ile karşılaşacak
Kadınlarda Avrupa
Dünya Şampiyonumuz
Yasemin ADAR
İlk turda bu yıl Bükreş’te Finalde yendiği
Avusturyalı Martina Kuenz ile karşılaşacak
Eğer kazanırsa
Yasemin Adar
Çeyrek Finalde
Muhtemelen Rio Olimpiyatları Şampiyonu Kanadalı Erica Elizabeth WİEBE ile erken finalde karşılaşacak
Bu sıklette grupta ayrıca Dünya Şampiyonu Alman Alina Rotter Focken de bulunuyor
72 kg Buse TOSUN Nordic sistemde Mehtap GÜLTEKİN / Vahide Nur GÖK galibiyle ve Özbek Nilufer Gadaeva ile
Tuğba KILIÇ Rus Alena Starodubtseva ve Belarus Anastasia Zımıankova ile karşılaşacak

16

17

18

19

20

21

22

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo