/ Ana Statü / Genel / Haberler / 2017’de GÜREŞ

2017’de GÜREŞ

TÜRK SPORUNUN LOKOMOTİFİ BU YILDA GÜREŞ OLDU
.
Türk sporunun her zaman lokomotifi olan Güreş branşı bu yılı rekorlarla kapattı. Ay yıldızlı ekibimiz Avrupa Şampiyonasında 68, Dünya Şampiyonasında 55 yıl aradan sonra madalya rekoru kırdı. Güreşçilerimiz 2017 yılında çıktıkları uluslararası müsabakalarda 109 altın, 119, gümüş ve 205 bronz madalya kazandı.
Güreşçilerimiz 2017 yılında toplam 33 ayrı uluslararası şampiyonaya katıldılar. Yoğun geçen çalışmalar ve kampların ardından yapılan müsabakalarda alınan toplam 433 madalya Türk güreşinin ne denli başarılı olduğunu ortaya koydu.
Güreş milli takımımız ilk ciddi sınavını 4-5 Mart 2017 tarihleri arasında 35. Uluslararası Vehbi Emre- Hamit Kaplan turnuvasında verdi. 66 kiloda Atakan Yüksel, 71’de İlker Sönmez, 75’de Fatih Cengiz, 80 Kiloda Burhan Akbudak 85’ de Metehan Başar ve 130 kiloda Rıza Kayaalp’le toplam 6 altın madalya alarak büyük bir başarıya imza attı. Aynı turnuvada 3 gümüş ve 7’de bronz madalya kazanarak adeta madalyalara ambargo koydu.
Bu turnuvanın hemen ardından 10-12 Mart tarihleri arasında İstanbul’da Uluslararası 45. Yaşar Doğu serbest güreş şampiyonası düzenlendi. 57 Kiloda Süleyman Atlı, 65 kiloda Mustafa Kaya, kadınlar 55 kiloda Bediha Gün, 58’de Derya Bayhan 63’de Hafize Şahin 69’da Buse Tosun ve 75 kiloda Yasemin Adar altın madalya alırken, 4 Gümüş ve 9 Bronz madalya aldık. Yaşar Doğu serbest güreş şampiyonasından da rekorlarla ayrılmayı başardık.
Olimpiyat madalyası beklediğimiz güreşçilerin yer aldığı U23’ler 28 Mart tarihinde Macaristan’da Avrupa şampiyonası için mindere çıktı. 27 kiloda Süleyman Atlı, 86 kiloda Murat Ertürk ve 130 kiloda Osman Yıldırım altın madalya kazanırken 3’de gümüş madalyanın sahibi olduk .
8-9 Nisan tarihlerinde Bulgaristan’da düzenlenen Uluslararası Dankolov-Nikol Petrov Turnuvasına katılan serbest ve greko-romen milli takımı 75 kiloda Furkan Bayrak, 97’de Rıza Yıldırım ve 75’de Yasemin Adar’la Altın madalyaya uzanırken, 4 gümüş, 5’de bronz madalya kazanmayı başardı.
Milli takımımız en önemli sınavlarından birini Sırbistan’da düzenlenen Avrupa şampiyonasında verdi. 130 kiloda Rıza Kayaalp, 74’de Soner Demirtaş, ,97 kiloda Rıza Yıldırım, 125 kiloda Taha Akgül aldın madalya kazandı. Avrupa şampiyonasında 85 kiloda Metehan Başar gümüş, 80 kiloda Aslan Atem 57’de Süleyman Atlı ve 86 kiloda Selim Yaşar Bronz madalya kazanan isimler oldular.
17-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Azerbaycan’da düzenlenen 4.İslam oyunlarında 130 kg da Osman Yıldırım ve kadınlarda 75 kg da Yasemin Adar altın madalya alırken, ayrıca 7 gümüş 10 bronz madalya kazandık.
10-11 Haziran 2017 tarihlerinde Gürcistan’da düzenlenen Uluslararası Grand Prix Of ve.Balavatze and G.Kartozis turnuvasında 2 gümüş 5 bronz madalya kazandık.
7-9 Temmuz 2017 tarihlerinde Polonya da düzenlenen turnuvada 1 gümüş 1 bronz madalya kazanan grekoromencilerimiz 21-23 Temmuz tarihlerinde Romanya’da düzenlenen turnuvada 98 kg da Fatih Başköy 1 altın madalya alırken,66 kg da Atakan Yüksel ve 75 kg da Fatih Cengiz gümüş madalyanın sahibi oldular. .Aynı turnuvada mücadele eden kadınlar 75 kg da Yasemin Adar altın madalya kazandı. Kadınlarımız ayrıca 7 gümüş 2 bronz madalyanın sahibi oldular.
Güreş milli takımımız 21-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında Fransa’da düzenlenen Dünya şampiyonasında yine büyük başarıların altına imza attılar.85 kg da Metehan Başar 130 kg da Rıza Kayaalp ve 75 kg da Yasemin Adar altın 125 kiloda Taha Akgül Gümüş 66 da Atakan Yüksel ve Kadınlar 48 de Evin Demirhan bronz madalya alan isimler oldu.
Ülkemiz 13-15 Ekim tarihleri arasında Dünya Plaj Güreş şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Muğla Dalyan’da gerçekleştirilen şampiyona da yıldızlar,gençler,büyükler ve kadınlar da yaklaşık 200 sporcu mücadele etti. Ülkemizin güzelliklerinin tanıtımının da yapıldığı Dünya Şampiyonası son derece renkli görüntülere sahip oldu.Milli takımımız bu şampiyona da 6 altın 7 gümüş 12 bronz madalya kazandı.
Ülkemizde düzenlenen önemli bir organizasyonda 27-29 Ekim tarihleri arasında ki Balkan gençler şampiyonası oldu. Uzun yıllar ara verdikten sonra Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın girişimleri sayesinde yeniden düzenlenen şampiyona İznik belediyesinin katkılarıyla düzenlendi. Bu şampiyonada sporcularımız 11 Altın 10 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazandı.
IMG-20171122-WA0028

IMG-20171124-WA0006

IMG-20171122-WA0027

Yılın son Uluslararası şampiyonası U23 Dünya güreş şampiyonasıydı. Polonya’da düzenlenen şampiyonada toplam 8 madalyanın sahibi olan güreş milli takımımız yine büyük bir başarının altına imza attı. Greko-Romen’de, 80 kiloda Burhan Akbudak ve 75 kiloda Fatih Cengiz altın, 98 kiloda Fatih Başköy ve 71 kiloda Murat Dağ bronz madalya kazandılar. Kadınlarda 48 kiloda Evin Demirhan altın, serbest stilde de 70 kiloda Muhammet Akdeniz, 57 kiloda Süleyman Atlı ve 61 kiloda Sedat Özdemir bronz madalya kazandı. Böylelikle Türkiye toplamda 8 madalyanın sahibi oldu. Bu şampiyona da birçok sporcumuz olimpiyatlarda ki rakiplerine göz dağı vermiş oldu.
Tüm bu şampiyonalar büyükler kategorisinde yapılan müsabakalardı. Diğer yaş grupları da dahil güreş milli takımımız bu yıl 109 altın, 119 gümüş ve 205 bronz madalya olmak üzere toplam 433 madalya aldı.

FEDERASYON BAŞKANI MUSA AYDIN: TÜRK GÜREŞİ ALTIN DÖNEMİNİ YAŞIYOR

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın güreşte başarıların artarak devam edeceğini vurgulayarak, “Başardıklarımız başaracaklarımızın teminatıdır” dedi.
Başkan Aydın, güreşte son dönemde kırılan rekorlar ve yeni hedefler hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Türkiye’nin güreşte iyi bir ivme yakaladığını vurgulayan Aydın, son olarak U23 Dünya şampiyonasını geride bıraktıklarını belirterek “Polonya’daki şampiyonaya çok iyi bir şekilde hazırlandık. Sporcularımız ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve toplam 8 madalya kazandılar. Bu takımdan bir çok sporcu bizlere Olimpiyatlarda madalya kazandıracak kapasitede olduklarını da gösterdi. Biz Güreş Federasyonu olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 2017 yılını rekorlarla kapattık. Avrupa şampiyonasında 68, Dünya şampiyonasında 55 yıl aradan sonra madalya rekoru kırdık. Bu da bizim 2020 Tokyo olimpiyatlarına umutla bakmamızı sağlıyor. Tokyo’ya tam kadro gitmek istiyoruz. 18 siklette de güreşçilerimizin yer almasını hedefliyoruz. İnşallah, bu başarılarımız artarak 2018 yılında devam edecek. Ata sporumuz olan güreşin iyi yerlere gelmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ama en önemlisi camianın birlik olması. Biz ancak birlikte olursak çok daha başarılı oluruz” şeklinde konuştu.

musa_aydin-300x200

BAŞKAN MUSA AYDIN’DAN SÜPER PROJE

2017 yılında Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın her hafta değişik illeri ziyaret ederek Türk güreşi ile ilgili önemli projelere imza attı. TOHM projesi kapsamında o illerin Vali ve Belediye başkanlarıyla bir araya gelen Musa Aydın alttan yeni sporcuların çıkması için var gücüyle çalışıyor. Bursa, Çankırı, Çorum, Edirne, Bursa Rize gibi illeri gezen Başkan Musa Aydın aynı zamanda önemli bir projenin altına daha imza attı. Ülkemizde düzenlenen şampiyonalar için belediyelerle ve firmalarla görüşmeler yapan Başkan Aydın bu şampiyonaların sponsorluk yöntemiyle yapılmasını sağladı. İznik’te düzenlenen Balkan şampiyonasını İznik belediyesinin sponsorluğunda gerçekleştiren Güreş federasyonu bu sayede ciddi bir kazanç sağladı. Aralık ayında Rize’deki şampiyonaya Çaykur, Adana’da ki şampiyonaya ise Yüreğir belediyesi sponsor oldu. Bu sistemin birçok federasyona da örnek olması bekleniyor.

GÜREŞ FEDERASYONUNDA NÖBET DEĞİŞİMİ

Tahir YILMAZ Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreterliğine Atandı…

Bir federasyon için en önemli görevlerden biri Genel Sekreterlik makamıdır. Bu isim Türk Güreşinin içinden gelen biri olunca işlerde o kadar iyi yürüyor. İşte o isimlerden biri olan Tahir Yılmaz 1971 Sinop doğumlu. Sinop’ta Güreş hayatına başlamış olup daha sonra İstanbul.Güreş İhtisas Kulübüne gelerek uzun yıllar yurt içi ve dışında Türk güreşine anlamlı madalyalar kazandırdı..
Balkan 1. Avrupa 2. Ordulararası Dünya1. Üniversiteler Dünya ve Dünya Kupası-Akdeniz Oyunları başta olmak üzere en az 300 kez de milli olmuş ve bir dönem Yağlı güreşte yapmıştır. Ünivetsiteyi bitirdikten sonra evlenip Bursa’ya taşınmıştır. Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa AYDIN’la Bursa’da yolları kesişmiş ve Türk sporu ile güreşine hizmetine Bursa’da devam etmiş. Bursa’daki dönemde önce Antrenör sonra ise Mudanya SGM / GHSİ Müdürü olarak göreve devam etmiştir. Bursa’da ve güreş camiasında kısa sürede varlığını hissetirmiştir. Federasyona genel sekreter olduğu günden buyana yoğun bir çalışmanın içinde kendini bulan Tahir Yılmaz’a çalışmalarında başarılar dileriz.
WhatsApp Image 2017-11-30 at 12.14.31 (2)

TAHİR YILMAZ KİMDİR?

Adı : Tahir
Soyadı : YILMAZ
Doğum yeri : Erfelek/ SİNOP
Doğum tarihi : 11.09.1971
Medeni Hali : Evli, 19 yaşında 1 erkek, 11 yaşında 1 kız çocuğu sahibi
Eğitim : 19 Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği
Yabancı Dil : İngilizce

SPOR GEÇMİŞİM VE İŞ DENEYİMLERİ:
– 9 yıl kesintisiz Gençler ve Büyükler olmak üzere Grekoromen Milli Takım Temsili,
– 2 kez Balkan Şampiyonluğu,
– 1 kez Balkan 2. liği,
– Gençler Avrupa 2.liği,
– Gençler Dünya 2.liği,
– Büyükler Akdeniz Olimpiyatları 2.liği,
– Ordular Dünya 3.lüğü,
– Büyükler Avrupa 5.liği,
– Veteranlar Dünya 1.liği,
– Birçok Uluslararası Turnuvada 1.lik, 2.lik ve 3.lük gibi derecelere sahibim.
– 2005 Üniversiad Güreş Milli Takım Teknik Direktörü,
– Milli Takım Antrenörlüğü Gençlerde 2 yıl,
– Milli Takım Antrenörlüğü Büyükler 1 yıl,
– Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde 9 yıl 10 ay sözleşmeli ve kadrolu Antrenörlük
– MUDANYA Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü 10.06.2013 itibari 4 yıl
-Spor Bakanlığı federasyon genel sekreteri – 17.07.2017- Güreş federasyonu genel sekreterliği

IMG_5860

GÜREŞ FEDERASYONU YENİ BİNASINA TAŞINDI

Daha önce Ulus’taki genel müdürlük binasında yer alan ardından Kızılay’daki genel müdürlük ek binasında hizmet veren Türkiye Güreş Federasyonu Emek Mahallesi 30. Sokak No31’de bulunan hizmet binasına taşındı.
IMG_5765
IMG_5861

GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN EDİRNE’DE BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Edirne’de önemli ziyaretlerde bulundu. Başkan Aydın önce Kadınlar U23 milli takım kampını ziyaret etti. Ardından özellikle Edirne’de Türk Güreşine verdiği desteklerle dikkat çeken ve ligde mücadele eden güreş takımları bulunan Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen’i ziyaret eden Başkan Musa Aydın Türk güreşine katkılarından dolayı Çalen’e teşekkür etti. Gençlik Hizmetleri Edirne il müdür vekili Zekeriya Bayrak’ın da hazır bulunduğu ziyaret oldukça samimi bir ortamda geçti.
Trakya birlik
trakya-birlik

BAŞKAN MUSA AYDIN EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI RECEP GÜRKAN’I ZİYARET ETTİ
Başkan Musa Aydın daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la bir araya geldi. İkili , Ahmet Edip Uğur’un, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesiyle boşalan “Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği” Başkanlığı görevine, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı Zekai Kafaoğlu seçilmesini ve Kırpınar yeni er meydanı hakkında görüş alışverişinde bulundu. Başkan Musa Aydın ve Belediye Başkanı Recep Gürkan işbirliği içerisinde Türk güreşini en iyi yerlere getirmek için çalışacaklarını söylediler.
EDİRNE-BELEDİYE-ZİYARET
EDİRNE BELEDİYE ZİYARET
BAŞKAN MUSA AYDIN “EDİRNE ATASPORUMUZ İÇİN TARİHİ BİR KENTTİR”
Ata Sporumuz güreşin daha iyi yerlere gelmesi için Belediyelerin önemine değinen federasyon başkanı Musa Aydın Edirne’nin güreş açısından tarihi bir şehir olduğunu söyledi. Aydın “Bu topraklar yüzyıllardır Kırkpınar yağlı güreşlerine ev sahipliği yapıyor. Ülkemizin tanıtımı içinde Kırkpınar yağlı güreşleri çok önemli bir rol oynamakta. Ben sayın belediye başkanımıza Ata sporumuz olan güreşe verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Edirne aynı zamanda kadınlarda Dünya şampiyonu çıkarmış bir şehrimiz oldu. Yasemin Adar Paris’te ki son Dünya şampiyonasında şampiyon olmayı başardı. “ dedi
EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN “YENİ ER MEYDANI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise son yıllarda Türk güreşinin ciddi bir ivme yakaladığını belirterek “Ata sporumuz olan Güreşe bundan önce olduğu gibi bundan sonrada her türlü desteği vereceğiz. Yüzyıllar boyu Edirne Kırkpınara ev sahipliği yaptı. Bu sayede ülke tanıtımına ciddi katkı sağladı. Yeni Er meydanı içinde Güreş Federasyonu ile uyum içinde çalışıyoruz. İnşallah çok daha güzel bir er meydanı olacak.” dedi. Başkan Gürkan “ Kadınlar TOHM merkezi burada. Umut ediyorum ki bu merkezden çok şampiyonlar çıkacak. Edirne adına Yasemin’in şampiyon olmasıyla büyük bir gurur yaşadık. Belediye olarak bundan sonrada güreşe her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI AYDIN ÇANKIRI’DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Çankırı’da bir dizi ziyarette bulundu. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ve Çankırı Spor il Müdürü Ekrem Gerginci ile bir araya gelen başkan Musa Aydın Türk Güreşi ile ilgili sohbet etti. Çankırı’da bulunan sporcu kamp eğitim merkezinin federasyona tahsisi ve YİBO projesi hakkında Vali Aktaş ve İl müdürü Gerginci ile değerlendirmelerde bulunan başkan Musa Aydın özellikle YİBO projesinin önemine değindi. Ziyarette 2 konu ile ilgili de önemli adımlar atıldı.
Türkiye Güreş Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB arasında hazırlanan protokolle hayata geçirilen Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) Güreş Projesi kapsamında, 12 il ve 28 ilçede branşa sporcu kazandırmak için çalışmalar daha önce başlatılmıştı. .
TGF Başkanı Musa Aydın yaptığı açıklamada, 12 ilde yapılan seçmelerde yüzlerce gencin güreşe kazandırıldığını ifade ederek, “Attığımız bu adım aslında başta ülkemizin ve güreşin geleceğini belirliyor.” değerlendirmesinde bulundu.
Musa Aydın, “Yurdun her köşesinde elmas misali bulunmayı, keşfedilmeyi bekleyen çocuklar bu proje sayesinde yetişecek. Yeni Yaşar Doğu’lar YİBO’larda ortaya çıkacak. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza kazandıracağımız eğitimle ve yetenekle güzel bir geleceği ülkemize, milletimize ve onlara kazandırmak istedik. Bugün attığımız bu adım aslında başta ülkemizin ve güreşin geleceğini belirliyor. Bizler güreşi gözümüz arkada kalmadan gönül rahatlığıyla onlara emanet edeceğiz.” şeklinde görüş belirtti.
Seçmelerin uzman kadrolar tarafından titizlikle yapıldığını bildiren Aydın, şunları kaydetti:
“Yapılan testlerde çocuklarımızın anatomik özellikleri, bir takım fiziksel performansları değerlendiriliyor. Belki çocuğumuz veya velisinin bile farkına varmadığı bir takım yetenekler böylece ortaya çıkacak. Olimpik anlamda başarılı olacağını düşündüğümüz, potansiyel gördüğümüz, yeteneğinin yüksek olduğunu düşündüğümüz çocuklarımız YİBO’larımızda eğitim görecekler. Burada sporcu kardeşlerimiz sportif faaliyetlerini antrenörler, psikologlar ve beslenme uzmanları gözetiminde geliştirecekler”
Başkan Musa Aydın Çankırı’da bulunan sporcu kamp eğitim merkezinin tahsisi konusunda da görüşmelerin sürdüğünü belirten Başkan Musa Aydın “Bu tesis Türk Güreşine büyük bir hizmet olacak bu tesislerde yetişen gençler ülkemizi inşallah olimpiyatlarda temsil edecek.” Şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2017-11-06 at 15.35.00

WhatsApp Image 2017-11-06 at 15.35.00(1)

GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN ‘DAN BURSA TOHM MERKEZİNİNE ZİYARET

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Bursa’da Gençler Grekoromen Tohm (Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezini) ziyaret etti. Ziyarette Sporcularla önce sohbet eden Başkan Aydın sonrasında onlarla birlikte antrenman yaptı. Kendi de eski bir güreşçi olan Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın genç sporculara taş çıkarttı. İdmanın ardından milli takım hocalarıyla bir araya gelen Başkan Aydın takımın çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Türkiye Olimpiyatlarına Hazırlık Merkezlerine büyük önem verdiklerini belirterek “Bizler başarılı sporcular yetiştirmek için tüm planlarımızı yaptık. Bu merkeze sadece biz değil Spor Bakanlığımızda büyük önem veriyor. Olimpiyatlar tüm spor branşlarının en büyük hedefleridir. Son olimpiyatlarda 5 madalya alarak en başarılı branş olduk. Artık çıtayı da yükselttik. Yaptığımız planlama neticelerini mutlaka alacaktır. Yurdumuzun dört yanında yetenekli gençlerimizi bulup onları bu merkezlerde yetiştirip olimpiyatlara hazırlamaya devam edeceğiz. “ şeklinde konuştu. Sporcuların motivasyonarının artması içinde ellerinden gelen çalışmaları yaptıklarını belirten başkan Aydın “Bugün bende eşofmanlarımı giyip onlarla birlikte idman yaptım. Biz tüm sporcularımızla her zaman bir bütünlük içerisindeyiz. Onlarla birlikte olduğumuz sürece, destek verdiğimiz sürece başarılarının da artacağına inanıyoruz. Güreş camiası büyük bir ailedir. Eski yeni fark etmez, eğer sporcusundan yöneticisine el ele verebilirsek bütünleşebilirsek, sen ben değil biz olabilirsek o zaman Türk güreşini hiç kimse tutamaz. İşte bu yüzden sporcularımızla kenetlenmek için onlarla birlikte vakit geçirmek çok önemli. Bundan sonrada tüm eğitim merkezlerine ziyaretlerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.
IMG-20171103-WA0009

BAŞKAN MUSA AYDIN’DAN KONYA BÜYÜKŞEHİR BELESİYE SPOR KULÜBÜNE ZİYARET

30 Ekim 2017
Türk güreşinde kulüpleşmeye büyük önem veren Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Konya Büyük Şehir Belediyespor’u ziyaret etti. Kulüp Başkanı Cevdet İşbitirici’ ile sohbet eden Aydın Türk güreşi hakkında görüş alışverişinde bulundu. Yönetim Kurulu üyesi Hasan Eroğlu’nun da hazır bulunduğu ziyaret son derece samimi bir ortamda geçti. Kulüpleşmenin Türk Güreşi için son derece önemli olduğunun altını çizen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Özellikle belediye kulüplerinin desteği ile Türk Güreşi önemli başarılar yakalıyor. Konya Büyük Şehir Belediyespor kulübü de güreşe çok önem veriyor. Konya’dan sayın başkan İşbitirici’nin desteği ile başarılı sporcular çıkıyor. Bu desteği veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Kulüp Başkanı Cevdet İşbitirici ise federasyonla koordineli olarak çalıştıklarını belirterek “Bizler ata sporumuz güreşe olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Güreş branşımızda birçok sporcumuz Konya’yı başarıyla temsil ediyor. Ben buradan tüm Belediyeleri Türk Güreşine destek vermeye davet ediyorum” dedi.

IMG-20171030-WA0006IMG-20171030-WA0007

TÜRK GÜREŞİNDE KULÜP SAYISI ARTIYOR…

Son yıllarda Türk güreşinin geldiği nokta kulüpleşme konusunda da önemli adımların atılmasını sağlıyor. Federasyon başkanı Musa Aydın Döneminde Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda Türkiye’nin en başarılı branşı olan Güreş her geçen gün ışıldamaya devam ediyor. Alınan Başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine çeken Güreş branşında kulüp sayıları da hızla artıyor. Bu doğrultuda bugün Güreş federasyonu Başkanı Musa Aydın, AFAD Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ömer Bozkurt’u ziyaret etti. Güreş takımı kurulması konusunda Bozkurt’a bilgi verdi. Bozkurt, Ata Sporumuz olan Güreşe her türlü desteği vereceklerini söyledi. Başkan Musa Aydın ise kulüpleşme konusunda özellikle belediye ve kurumlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek “Türkiye’nin en başarılı branşıyız. Yeni takımların kurulması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Özellikle bu konuda yerel yönetimler mutlaka Ata sporumuz olan güreşe destek vermeliler.” şeklinde konuştu.
40c10de7-bc05-4d7f-9b5b-937b35a02e92

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo