/ Ana Statü / Genel / Haberler / HALK TERCİHİNİ YAPTI; TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI FEDERASYONU AÇIK ARA FARKLA GÜREŞ SEÇİLDİ

HALK TERCİHİNİ YAPTI; TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI FEDERASYONU AÇIK ARA FARKLA GÜREŞ SEÇİLDİ

15 yıldır geleneksel olarak yapılan Türkiye Spor Ödüllerini kazananlar belli oldu. Türkiye Güreş Federasyonu en başarılı federasyon dalında kullanılan 49263 oyun 13773’ünü alarak yılın en başarılı federasyonu seçildi. Güreş Federasyonu bu kategoride en yakın rakibi olan Basketbol federasyonuna 2748 oy fark attı. Olimpiyatlarda Türkiye’nin tüm branşlarda aldığı toplam 8 madalyanın 5’ini kazanarak büyük bir başarının altına imza atan Türkiye Güreş Federasyonu bu yılda rekorları alt üst etti. Federasyon Başkanlığına Musa Aydın geldikten sonra müthiş bir çıkış yakalayan ve adından sıkça bahsettiren Türkiye Güreş Federasyonu ankete katılanların çok büyük bir kısmının oyunu alarak taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandığını bir kez daha gözler önüne serdi. Ay yıldızlı güreşçilerimiz Avrupa Şampiyonasında 68, Dünya Şampiyonasında 55 yıl aradan sonra madalya rekoru kırdı. Güreşçilerimiz 2017 yılında çıktıkları uluslararası müsabakalarda 109 altın, 119, gümüş ve 205 bronz olmak üzere toplam 433 madalya alarak Türk güreşinin ne denli başarılı olduğunu ortaya koydu.

Her yıl büyük bir katılımla gerçekleşen “Türkiye Spor Ödülleri” yarışmasında açık ara en başarılı federasyon seçildiklerini belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Başarılı olduğumuzu bizim söylememiz bir şey ifade etmez. Önemli olan bu başarıların her kesim tarafından takdir görmesi. Bizim kategorimizde 50 Bine yakın oy kullanıldı ve biz 14 bine yakın oy aldık. Bu gerçekten büyük bir oran. Tüm federasyonlar içerisinde en başarılı federasyon olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Aldığımız ödüller bizim çalışma azmimizi daha da artırıyor. Hep söylediğim gibi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kullandıkları oylarla bizleri Türkiye’nin en başarılı federasyonu seçen tüm katılımcılara gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
YILIN EN BAŞARILI ERKEK SPORCUSU TAHA AKGÜL SEÇİLDİ
Diğer yandan Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu güreşçimiz Taha Akgül’de yılın en iyi erkek sporcusu seçildi. Taha bu kategoride kullanılan 73667 oyun 22550’sini alarak açık ara birinci oldu. Taha Akgül bu kategoride en yakın rakibi Dünya Şampiyonu atlet Ramil Güliyev’e 4806 oy fark attı.
ÖDÜL TÖRENİ 22 OCAK 2018’DE
15 yıldır geleneksel olarak düzenlenen yarışma için bu yıl tüm kategorilerde toplam 1 milyon 91 bin 335 oy kullanıldı. 15 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında süren ankette, 16 kategoride kişi ve kurumlar birbiriyle kıyasıya yarıştı. Halk oylaması sonucu ödül kazananlar ödüllerine 22 Ocak 2018’de düzenlenecek ödül töreniyle kavuşacak.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo