/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / GÜREŞTE HEDEF TOKYO OLİMPİYATLARI

GÜREŞTE HEDEF TOKYO OLİMPİYATLARI

GÜREŞTE HEDEF TOKYO OLİMPİYATLARI

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, bu yılki hedeflerinin eylül ayında Kazakistan’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda kotaların hepsini alarak 2020 Tokyo Olimpiyatları’na rahat bir şekilde hazırlanmak olduğunu söyledi.
Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen Büyükler Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası’nın açılış töreninde konuşan Aydın, güreş sporunun Türkiye’ye bin 609 madalya kazandırdığını anımsattı.
Türkiye’nin olimpiyat tarihine bakıldığında 94 madalyanın 63’ünün güreş sporunda kazanıldığına dikkati çeken Aydın, şöyle konuştu:
“2016 Rio Olimpiyatları’nda ülkemizin kazandığı 8 madalyanın 5’ini güreşte elde ettik. Güreşte 52 yıl aradan sonra böyle bir başarıya imza attık. 2017 Avrupa Şampiyonası’nda ise 5 şampiyon çıkardık. Avrupa’da 5 kez İstiklal Marşı’mızı okuttuk. Avrupa’ya adeta İstiklal Marşı’mızı ezberlettik. Bu başarıyı da 68 yıl aradan sonra elde ettik. 2018’de de aynı başarımız devam etti. Bu yıl en büyük hedefimiz eylül ayında Kazakistan’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda vizelerin tamamını alarak rahat bir şekilde 2020 Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanmak olacaktır. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz. Ay-yıldızlı bayrağımızı Tokyo’nun zirvesine taşıyacağımıza inanıyoruz.”
Aydın, şampiyonaya katılan tüm sporculara, antrenörlere ve hakemlere başarılar diledi.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo