/ Ana Statü / Genel / Haberler / GÜREŞ SEMİNERİ SONA ERDİ

GÜREŞ SEMİNERİ SONA ERDİ

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Ankara’nın Elmadağ ilçesinde bulunan kamp eğitim merkezinde düzenlenen güreş semineri bugün sona erdi. Federasyon Başkanı   Musa Aydın’ın başkanlığında ki seminere güreş federasyonu yönetim kurulu,  eğitim , teknik, lig  ve sağlık  kurulları,  mili takım antrenörleri, milli takımlara sporcu veren kulüp yetkilileri ve  TOHM antrenörleri  katıldı. Seminerin ilk gününde  milli takım çalışma programlarının ve milli takımlar görevleriyle sorumlulukları görüşüldü. Ayrıca sıkletlerde kilo kontrolü yönergesi de masaya yatırıldı. Bu konuda görüşler dinlendi..

Cumartesi günü yapılan  2. oturumda Güreşte antrenman kavramlarıyla felsefesi, antrenman planlaması, olimpiyat oyunlarının maç analizleri, olimpiyatlarda Türk güreşi, sporda performans testleri, sporda sosyal ilişki ve iletişim, kendini ifade etme, kendini açma çözüm çözme konuları değerlendirildi. Seminerin son günü bugün yapıldı.  Bu oturumda da Güreşte teknik taktik öğretim metotları, yüklenme ve dinlenme ve toparlanma konuları konuşuldu. .

MUSA AYDIN “SEMİNER SON DERECE FAYDALI GEÇTİ”

Türkiye güreş federasyonu başkanı Musa Aydın çok önemli bir seminer gerçekleştirdiklerini belirterek “Konuştuğumuz tüm konular Türk güreşinin çok önemli satır başlarıydı. Buradan çok önemli kazanımlarla ayrılıyoruz.  Belirlediğimiz konu başlıklarının oturum başkanları ilk günde söylediğim gibi  kendi alanlarında çok önemli isimlerdi. Kendi bilgi ve birikimlerini bizlerle paylaşarak bu sporu daha ileri nasıl götürürüzü tartıştık. Türk güreşini Dünya’nın zirvesine taşımak istiyoruz. Son olimpiyatlarda nasıl ülkemizin en başarılı branşı olduysak önümüzdeki yıllarda da bu başarıyı sürdürmek istiyoruz. Başarı içinde bu tip seminerlerin büyük rolü olduğunu biliyoruz. Bu tip çalışmalarımız bundan sonra da sürecek.  Bu seminerin Türk Güreşine son derece faydalı olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo