/ DUYURULAR / Genel / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Güreş Heyecanı, Tokat’ta Başladı

Güreş Heyecanı, Tokat’ta Başladı

manset-4-620x330

Dünya şampiyonu efsane güreşçi Hüseyin Akbaş’ın anısına memleketi Tokat’ta düzenlenen 5. Uluslararası Büyükler Serbest Güreş Turnuvası’nın açılış töreni yapıldı.

Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış törenine Tokat Valisi Cevdet Can, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Yusuf Açıkalın ve çok sayıda vatandaş iştirak etti.

Törende kısa bir konuşma yapan Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Hüseyin Akbaş gibi büyük bir güreşçinin unutulmaması için bu organizasyonu düzenlediklerini vurgulayarak 8 sıklette mindere çıkacak 110 sporcuya başarılar diledi.

Tokatlı güreş severlerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın ilk gününde boy gösteren sporcular, mayolarını giydikleri takımların ve ülkelerin şampiyonluğu için ter döktüler. Hüseyin Akbaş Güreş Turnuvası, 30 Kasım 2014 Pazar günü yapılacak müsabakaların ardından sona erecek.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelerek şampiyonluk için mücadele eden sporculara başarılar dileyen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, altyapıdan gelen güreşçilerin de ileriki yıllarda Hüseyin Akbaş gibi zirvede yer alacağına inandığını söyledi.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo